PLASTPOL 2015 za nami

Targi PLASTPOL 2015 © MM Magazyn Przemysłowy

Udostępnij:

PLASTPOL to jedne z najlepszych targów sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie. Podczas tegorocznej edycji wystawy swoją ofertę zaprezentowało ponad 800 firm z 30 krajów całego świata. Ekspozycja zajęła 30 000 metrów kwadratowych. Targi odwiedziło ponad 18 tys. specjalistów. 

Na wystawie jak co roku obecni byli przedstawiciele wszystkich grup branży, a zatem dystrybutorzy, firmy tworzywowe i producenci maszyn. Podczas wystawy, goście targów mogli podziwiać, m.in. maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty czy  technologie recyklingu.  

Oprócz gotowych produktów firmy zaprezentowały także linie technologiczne i proces przetwórczy produktów.  Szczególnym wydarzeniem podczas tegorocznej edycji Plastpolu była konferencja prasowa PlasticsEurope, na której przedstawiono najnowsze dane dotyczące m.in. pozycji polskich firm na tle europejskiego rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dane Plastics Europe wskazują, że przemysł tworzyw sztucznych w Polsce dynamicznie się rozwija - zapotrzebowanie na tworzywa odnotowało znaczący - o ponad 7,1% - wzrost w roku 2014 w porównaniu do roku poprzedniego i przekroczyło 3,1 mln ton. Ta wielkość stanowi ok. 6,5% zużycia tworzyw w Europie i stawia Polskę na szóstej pozycji po Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Także zatem i z tego powodu z roku na rok powierzchnia targów PLASTPOL staje się coraz większa, a edycję 2015 można zaliczyć do rekordowych.

Targi Plastpol były nie tylko doskonałą szansą na zaznajomienie się z najnowszą ofertą branży. To także już od wielu lat miejsce ważnych merytorycznych spotkań i seminariów branżowych.  Podczas tegorocznej edycji wystawy, miały miejsce m.in. seminarium Techniczne PLASTECH NFO odbywające się pod hasłem „Tworzywa Sztuczne –Materiały i Projektowanie w  XXI Wieku”, spotkania brokerskie i polsko-niemieckie spotkania gospodarcze, a dla najlepszych:  nagrody i wyróżnienia podczas prestiżowej gali PlatinumPlast. Targi to także, już od sześciu edycji, finał konkursu wiedzy o przetwórstwie tworzyw sztucznych Omniplast. Tegorocznymi laureatami  zmagań zostali Michał ŁUKAWSKI, TELKO Poland, (II) Wacław Kocemba z OERLIKON oraz zdobywca tytułu Omniplast 2015 Marcin Lewandowski  z firmy WADIM PLAST.www.targikielce.pl

Udostępnij:

Drukuj


Galeria artykułuAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również