PLASTPOL - lider jest tylko jeden!

Targi Plastpol © Targi Kielce

Udostępnij:

 

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL są jednym z ważniejszych wydarzeń biznesowych dla przedstawicieli sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie. W maju na terenach wystawowych Targów Kielce kilkuset wystawców z ponad 30 krajów z całego świata zaprezentuje nowości technologiczne.

Na wystawie obecni są co roku przedstawiciele wszystkich grup branży, a zatem dystrybutorzy, firmy tworzywowe czy producenci maszyn z ponad 30 krajów z całego świata. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odwiedza ponad 18 tysięcy specjalistów.Na tle rynku europejskiego polskie firmy z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych prezentują się wyjątkowo dobrze. Według danych Stowarzyszenia PlasticsEurope zapotrzebowanie na tworzywa w 2014 roku wzrosło w porównaniu z rokiem poprzednim o ponad 3% i przekroczyło 2,9 mln ton. Ta wielkość stanowi ok. 6,3% zużycia tworzyw w Europie i stawia Polskę na szóstym miejscu po Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Także zatem i z tego powodu z roku na rok powierzchnia targów PLASTPOL staje się coraz większa. Na stoiskach od 26 do 29 maja 2015 roku prezentowane będą maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw, rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty. Można będzie obejrzeć całe linie technologiczne i proces przetwórczy produktów. Spotkaniom targowym towarzyszyć będzie bogaty program konferencji i seminariów.

Występ targowy i prezentacja innowacyjnych produktów to również szansa na to by zostać jednym z laureatów podczas uroczystej gali PlatinumPlast. To wtedy niezależne jury złożone z najlepszych specjalistów branży przetwórstwa tworzyw sztucznych honoruje złotymi medalami Targów Kielce najlepsze ich zdaniem oferty wystawców.

Na targach w 2015 roku już po raz szósty odbędzie się finał konkursu wiedzy o przetwórstwie tworzyw sztucznych Omniplast.Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również