Platforma TopCut 4 do wykonywania otworów z wymiennymi płytkami

Widia
Reklama
Reklama

 

Firma Widia opracowała nową Platformę TopCut 4 do wykonywania otworów z wymiennymi płytkami. Platforma Top Cut 4 jest skierowana do użytkowników, którzy potrzebują pojedynczego wiertła do zastosowań w różnych aplikacjach wiercenia i wielu materiałach roboczych.

Szeroki zakres możliwości zastosowań tej platformy obejmuje wykonywanie otworów przelotowych i krzyżowych, nachylonych wejść i wyjść, naroży oraz w wałkach pod kątem prostym do osi, w powierzchniach wklęsłych i wykonywania serii (łańcucha) otworów. Cztery krawędzie skrawające w połączeniu z technologią gatunków WIDIA Victory skutkują znacząco wyższymi wartościami prędkości i posuwu, wyższymi wartościami usuwania metalu i przedłużoną żywotnością, co wszystko przekłada się na niższe koszty w przeliczeniu na krawędź skrawającą.

Reklama

Centralne i peryferyjne płytki Top Cut 4 mają zastrzeżone technologicznie profile skrawające dla doskonałej zdolności centrowania i penetrowania elementu obrabianego. Zewnętrzne i wewnętrzne (centralne i peryferyjne) płytki są łatwe do zidentyfikowania w celu uniknięcia zamiany. Są one dostępne w gatunkach do aplikacji wysokich prędkości, wysokiej wytrzymałości i znacznych wartości usuwania metalu. Ponadto dostępne są specjalne geometrie posiadające cechy, takie jak wzmocnione krawędzie skrawające i łamacz wiórów dla stali, żeliwa i materiałów o krótkich wiórach lub zoptymalizowany rowek wiórowy dla stali nierdzewnej, stali generujących długie wióry oraz zastosowań, w których wymagane jest niskie zużycie energii.

Dodatkowo platforma Top Cut4 to sztywne i stabilne korpusy o długościach 2xD, 3XD 4XD 5XD w konfiguracjach metrycznych i calowych - w zakresie dostępnych średnic od 12 do 68 mm. Osiem wielkości płytek pokrywa kompletny zakres średnic. Profile centralnych i peryferyjnych płytek pracują razem, zapewniając doskonałą stabilizację wiertła, zapobiegającą przesuwaniu się narzędzia nawet na nieregularnych powierzchniach. Solidne rdzenie posiadają spiralne, głębokie rowki dla skutecznego odprowadzania wiórów nawet przy długościach 5XD. Duże otwory na chłodziwo zapewniają wydajne chłodzenie i wydłużoną żywotność płytek.

Reklama

Platforma Top Cut 4 jest dostępna w NOVO, aplikacji cyfrowej wiedzy procesowej WIDIA.

www.widia.com

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama