Płytki do frezowania żeliwa

©

Udostępnij:

Frezowanie żeliwa to kolejny obszar, w którym znajdują zastosowanie nowe gatunki płytek skrawających z technologią Inveio™ firmy Sandvik Coromant. Producent wprowadził do swojej oferty płytki do frezowania żeliwa w odpornym na zużycie ścierne gatunku pierwszego wyboru o nazwie GC3330.

GC3330 stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie branży produkcyjnej, w której rośnie znaczenie przewidywalności technologii obróbkowych. Stała wydajność płytek w gatunku GC3330 pozwala lepiej wykorzystać obrabiarki oraz wyfrezować dużą objętość materiału w krótkim czasie nie skracając okresu trwałości ostrzy. Ograniczenie przerw w obróbce do minimum umożliwia bezpieczne wdrożenie produkcji bezobsługowej.

Inveio – sekret innowacji
W gatunku GC3330 zastosowano Inveio, innowacyjne odkrycie inżynierii materiałowej. Ta przełomowa technologia wykorzystuje jednokierunkowe uporządkowanie kryształów. W odróżnieniu od pokryć z tlenków glinu nakładanych metodą CVD o przypadkowym ukierunkowaniu ziaren, w GC3330 są one uporządkowane w kierunku powierzchni płytki. To sekret wytrzymałości, przewidywalności i trwałości płytek w gatunku GC3330.

Obszar zastosowań
Nowy gatunek GC3330 to rozwiązanie pierwszego wyboru do frezowania żeliwa, od obróbki zgrubnej do wykończeniowej, na sucho i z chłodziwem. Ze względu na szeroki obszar zastosowań, nowa propozycja Sandvik Coromant może być wykorzystywania we wszystkich rodzajach obróbki żeliwa szarego i sferoidalnego. Dostępne są płytki w gatunku GC3330 do frezów różnego typu: czołowych, walcowo-czołowych, do profilowania, obróbki szybkościowej oraz przecinania i obróbki rowków.


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również