Płytki z ceramiki sialowej typu T od Seco

© Seco

Udostępnij:

Najnowsze rozwiązanie Seco dobrze sprawdza się w niestabilnych warunkach pracy.

Seco poszerzyła gamę sialonowych produktów ceramicznych do obróbki zgrubnej i półwykańczającej Secomax CS100 o łatwo skrawające płytki z zabezpieczeniem krawędzi typu T z niezwykle ostrymi krawędziami. Są trwałe i dobrze sprawdzają się w obróbce superstopów na bazie niklu w niestabilnych warunkach.Płytki CS100 typu T — z fazą wykonaną pod kątem 20 stopni o szerokości od 0,05 do 0,1 mm — świetnie nadają się do toczenia przy wąskich tolerancjach i niskiej sile skrawania. Ich ostre, wzmocnione krawędzie o ujemnym kącie pochylenia absorbują wysoki nacisk i siłę skrawania, które w przypadku innych narzędzi są przenoszone na obrabiarki i obrabiane elementy.

W efekcie eliminują ryzyko deformacji zwłaszcza elementów o cienkich ściankach. Ograniczają także drgania, które zmniejszają trwałość narzędzi i negatywnie wpływają na wykończenie powierzchni. Charakterystyka płytek typu T stanowi uzupełnienie obecnie dostępnej oferty produktów CS100 typu S (sfazowanych i zaokrąglonych), przeznaczonych do zastosowań o wysokiej sile skrawania w warunkach sztywności i stabilności.

Połączenie asortymentu płytek CS100 typu T i S oznacza wysoką odporność na ścieranie i wysoką ciągliwość narzędzi, co zwiększa ich trwałość i umożliwia stosowanie dużej prędkości skrawania w obróbce trudnych materiałów, takich jak Inconel, MAR, RENE czy Waspaloy. Producenci zwłaszcza w przemyśle lotniczym i energetycznym mogą w ten sposób podwyższyć swoją produktywność, utrzymać jednolitą jakość i obniżyć koszty wytworzenia produktu.Ponadto firma Seco dodała do swojego portfolio nowe oprawki na płytki ceramiczne. Są one dostępne w wersji Seco-Capto lub standardowej i mają specjalne gniazda i systemy zaciskowe, które bez problemu mocują płytki o różnych grubościach i często pozbawione centralnych otworów montażowych.

Źródło: Seco/Mepax

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również