Pociągająca wszechstronność STILL LTX

©

Udostępnij:

LTX, nowość w ofercie firmy STILL, to elektryczny ciągnik do komisjonowania poziomego o szerokim spektrum zastosowań i udźwigu do 8 ton.

LTX będzie dostępny w sprzedaży od lipca 2014 roku w 3 podstawowych wariantach: LTX 70 i LTX 80 o dopuszczalnej masie ciągnionej na poziomie - odpowiednio - 7 i 8 ton oraz LTX-T 08, pozwalającym na transport towaru o masie 800 kg na wbudowanej platformie i udźwigu ciągnionym na poziomie 6,2 t. Dzięki możliwości łączenia ze standardowymi zestawami przyczep i bogatej ofercie wyposażenia dodatkowego, model odpowiada na potrzebę uelastycznienia procesów transportowych, dając swobodę przewozu zróżnicowanych ładunków. Znajdzie zastosowanie na lotniskach i dworcach oraz w szpitalach i wielkopowierzchniowych sklepach.Każdy z wariantów wózka wyposażony jest w elektryczny, trójfazowy silnik 48V, pozwalający rozwinąć prędkość do ok. 20km/h. Jako że maszyna nie wymaga wymiany szczotek węglowych, okresy między serwisowaniami wydłużyły się do 1000 godzin pracy. Ciągnik wyposażono w trzy systemy hamowania: bezkontaktowy elektryczny hamulec z odzyskiem energii, hydrauliczny lub mechaniczny układ hamowania zasadniczego oraz hamulec postojowy, który jest automatycznie zaciągany po całkowitym zatrzymaniu się pojazdu.

Projektanci wprowadzili również szereg usprawnień mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pracy. Wózek został wyposażony w antypoślizgowe stopnie o dużej powierzchni i profilowanej krawędzi bocznej, uchwyty pomagające przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu oraz system STILL RampIndicator, który pokazuje dane o kącie nachylenia podłoża i umożliwia uruchomienie systemu wspomagania jazdy po stromych rampach. Ergonomię pracy zapewniają resorowane podwozie, amortyzowany fotel z regulowanym oparciem i kierownica z czterema ustawieniami wysokości.

www.still.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również