Podajnik Top Loader do kolejnych maszyn

Walter Maschinenbau, podajnik © Walter Maschinenbau

Udostępnij:

Na targach EMO firma Walter Maschinenbau zaprezentowała podajnik Top Loader także dla nowych maszyn typu Helitronic Vision 400 L oraz Helitronic Vision Diamond 400 L. 

To oszczędzające miejsce i ekonomiczne rozwiązanie automatyzacji jest zintegrowane bezpośrednio z przestrzenią roboczą pracy maszyny i dlatego nie wymaga dodatkowej przestrzeni. Ograniczenia w przestrzeni roboczej w porównaniu do maszyny bez podajnika Top Loader nie są podane.Podajnik Top Loader jest wyposażony w pneumatyczne ramię obrotowe z indywidualnymi chwytakami i wykorzystuje standardowe palety dla robotów od firmy Walter - jedna na półwyroby i jedna na gotowe narzędzia. W zależności od średnicy narzędzia palety te mogą być wyposażone w maksymalnie 500 narzędzi. Również narzędzia o grzybkowym kształcie o średnicy <35 mm mogą być ładowane automatycznie. Zmiana narzędzia trwa tylko 27 sekund. Elektryczne nauczanie ułatwia automatyczne ustawianie palet narzędziowych, co minimalizuje czas ustawiania.Źródło: Walter Maschinenbau

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również