Podkładki łożyskowane Elesa+Ganter - seria GN 6342

©

Udostępnij:

Nowy produkt jest przeznaczony do stosowania w połączeniach gwintowanych i ma za zadanie zmniejszenie oporu tarcia podczas dokręcania oraz zapobieganie wycieraniu powierzchni dociskanej.

Podkładki łożyskowane GN 6342 są dostępne w czterech rozmiarach i także w wariancie nierdzewnym, dzięki czemu mogą być stosowane w miejscach narażonych na korozję. Sprawdzą się m.in. w przemyśle spożywczym, chemicznym i farmaceutycznym.Podkładki GN 6342 dostępne są w dwóch wariantach: ze stali oksydowanej na czarno oraz ze stali nierdzewnej AISI 303. Posiadają wewnętrzną wkładkę ślizgową ze wzmocnionego włóknem szklanym poliamidu, lekko nasmarowaną smarem montażowym PTFE. Podkładki mogą pracować w temperaturze do 120 °C.Stosowanie podkładek łożyskowanych serii GN 6342 pozwala na zwiększenie siły osiowej podczas operacji zaciskania, a wkładka ślizgowa zmniejsza tarcie pomiędzy górną i dolną częścią podkładki, co powoduje niemal dwukrotne zwiększenie siły zacisku. Dzięki stałej powierzchni stycznej podkładki elementy są dociskane równomiernie na całej powierzchni.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również