Podkładki łożyskowane z tworzywa

© Elesa+Ganter

Udostępnij:

Firma ELESA+GANTER wprowadziła do oferty podkładki łożyskowane z tworzywa o oznaczeniu CMC. Nowy produkt jest przeznaczony do stosowania w połączeniach gwintowanych i został zaprojektowany w taki sposób, by zmniejszyć opór tarcia i zwiększyć siłę zacisku. Podkładki CMC wykonywane są w trzech rozmiarach i mogą pracować w zakresie temperatur od 0°C do 80°C. Ze względu na budowę i zastosowane materiały mogą być stosowane w przemyśle spożywczym, chemicznym czy farmaceutycznym.

Obudowa podkładek łożyskowanych CMC jest wykonana z technopolimeru na bazie poliamidu (PA) wzmocnionego włóknem szklanym. W konstrukcji zastosowano łożyska w dwóch wykonaniach:

– łożysko osiowe wykonane ze stali chromowanej AISI 52100, pierścienie oporowe stalowe, ocynkowane (wykonanie CMC),

– łożysko osiowe wykonane ze stali nierdzewnej AISI 440 C, pierścienie oporowe ze stali nierdzewnej AISI 303 (wykonanie CMC-SST).

Stosowanie podkładek łożyskowych CMC w połączeniu z dźwigniami zaciskowymi bądź na przykład uchwytami typu L.652 pozwala na zwiększenie siły osiowej podczas operacji zaciskania. Zastosowane w CMC łożysko osiowe zmniejsza opory tarcia, co powoduje dwukrotne zwiększenie siły zacisku przy tym samym momencie dokręcania.


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również