Podsumowanie Kongresu CHEMSS 2016 oraz targów CHEM-SAFETY-EXPO

Preview
Chemss
Reklama
Reklama

Blisko 400 przedstawicieli nauki, przemysłu i spraw międzynarodowych z 44 krajów świata wzięło udział w Światowym Kongresie Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS 2016, który odbył się w Targach Kielce wraz Międzynarodowymi Targami Bezpieczeństwa Chemicznego CHEM-SAFETY-EXPO. Wydarzenia te w głównej mierze poświęcone było rozwiązaniom w zakresie dostaw surowców, produkcji, infrastruktury, transportu i stosowania środków chemicznych w różnych dziedzinach gospodarki.

Inicjatorami kongresu oraz targów są Targi Kielce oraz Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego (ICCSS). W wydarzeniu uczestniczyły delegacje między innymi: z USA, Chin, Egiptu, Ukrainy, Kenii, Arabii Saudyjskiej, Iranu, Korei Południowej, Norwegii i RPA.

- Udało się zgromadzić tutaj w Kielcach tak kompetentne, wysoko postawione w poszczególnych państwach grono ludzi – podsumował kongres i targi wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit. - Oczywiście to może być taka szansa dla polskich producentów, dlatego że oprócz konferencji mamy prezentacje przemysłu, który właśnie w branży chemicznej przedstawia imponujące osiągnięcia. Bo to przecież zrozumiałe, że przedstawiciele tych wszystkich krajów wrócą do siebie i będą mówili, co w Polsce zobaczyli, usłyszeli, dotknęli i jakie są szanse na współpracę z Polską.

Reklama

Kongres zakończony międzynarodową deklaracją

Podczas CHEMSS odbywały się sesje poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie utylizacji chemikaliów, odpowiedzialnemu rolnictwu i bezpiecznym nawozom, cyberbezpieczeństwu przemysłowych systemów sterowania, forum bezpieczeństwa Ukrainy i Afryki.

Kongres zakończył się przyjęciem deklaracji CHEMSS 2016, określającej ramy światowej współpracy w bezpieczeństwie chemicznym. Dokument ten pokazuje zintegrowane podejście do bezpieczeństwa chemicznego, które obejmuje zarówno bezpieczeństwo procesowe, bezpieczeństwo przed zagrożeniami nieuprawnionego użycia chemii w celach zabronionych oraz bezpieczeństwo ekologiczne. Równie ważnym elementem deklaracji jest wola współpracy krajów na poziomie działalności gospodarczej, ekologicznej i społecznej na rzecz bezpieczeństwa.

W targach CHEM-SAFETY-EXPO wzięło udział blisko 50 firm z Polski, Niemiec, Chin, Japonii i Stanów Zjednoczonych. Wystawcy ocenili debiutujące w polskim kalendarzu targów wydarzenie bardzo dobrze.

Reklama

MM Magazyn Przemysłowy jest patronem wydarzenia.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama