Podsumowanie targów easyFairs SyMas i Maintenance

Za nami II edycja targów obróbki, magazynowania, transportu i logistyki materiałów sypkich i masowych easyFairs SyMas, oraz premierowa edycja targów utrzymania ruchu, planowania i optymalizacji produkcji - easyFairs Maintenance.

1 i 2 grudnia w Hali Targów w Krakowie przy ulicy Centralnej swoją ofertę zaprezentowało więcej wystawców niż podczas zeszłej edycji. W ciągu dwóch dni na 67 stoiskach można było zapoznać się z produktami i usługami aż 88 firm z Polski, Czech, Niemiec, Anglii, Belgii, Holandii,  reprezentujących branżę materiałów sypkich i masowych oraz sektor utrzymania ruchu w firmach.

Na stoiskach zaprezentowano m.in. urządzenia weryfikujące, filtrujące, separujące, transportujące oraz aparaturę kontrolno-pomiarową, a także rozwiązania z zakresu konserwacji maszyn i urządzeń, automatyki, robotyki  i mechaniki. Zakres tematyczny imprezy, a w szczególności połączenie problematyki targów SyMas z Maintenance spotkały się z dużą aprobatą zarówno ze strony zwiedzających targi, jak i wystawców. Pomimo fatalnych warunków pogodowych, targi odwiedziły osoby ściśle związane z prezentowaną tematyką, reprezentujące głównie firmy z branży: spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, budowlanej, energetycznej oraz mechanicznej. Były to osoby pełniące znaczące funkcje w firmach, przede wszystkim: inżynierowie, technolodzy produkcji, kierownicy produkcji, specjaliści ds. technicznych itp., a także właściciele i prezesi zakładów produkcyjnych.

Jak wynika z przeprowadzonych ankiet, zdecydowana większość uczestników targów była zadowolona z prezentowanej oferty, z jej doboru, jak również z profilu wystawców. Wśród ankietowanych pojawiały się opinie, że zorganizowanie targów dla tej właśnie branży i wysoka specjalizacja  ułatwiły dostęp do poszukiwanych produktów. Dla 40 % ankietowanych największym plusem i kwestią godną wyróżnienia była profesjonalna obsługa targów, dobra organizacja. Doceniali oni przede wszystkim estetyczną zabudowę stoisk, sprawną organizację imprezy i panującą atmosferę. Dla znacznej ilości ankietowanych największą zaletą targów była branża jaką obejmowały. Zwiedzający zaznaczali, że istnieje potrzeba organizacji tego typu spotkań przedstawicieli firm i potencjalnych klientów, a  także, że proponowana forma jak najbardziej im odpowiada. Wśród opinii pojawiały się wypowiedzi, że dużym plusem jest szansa nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracownikami danej firmy, atrakcyjna jest także możliwość obejrzenia maszyn i zapoznania się z ich działaniem.

Jak wynika z opinii wystawców udział w targach był da nich szansą na zaprezentowanie swoich produktów wśród wąskiej grupy docelowej, zdaniem wielu z nich, targi wypełniły niszę na rynku. Ważny był także dobór zwiedzających - większość zwiedzających stanowili ludzie bezpośrednio związani z tematyką, posiadający już wiedzę na temat oferowanych urządzeń. Dla części wystawców plusem był również krótki czas trwania targów. Warto podkreślić, iż zarówno wystawcy jak i zwiedzający doceniali oszczędność czasu.

Targom, podobnie jak podczas zeszłej edycji, towarzyszyła Konferencja „Materiały Sypkie i Masowe" organizowana przed miesięcznik branżowy „Powder & Bulk". Dopełnieniem oferty wystawców były również prezentacje learnShops, dzięki którym odwiedzający mieli możliwość szerszego zapoznania się z ofertą wystawców oraz ogólną tematyką materiałów sypkich i masowych jak i zagadnieniem utrzymania ruchu w firmach. Swoje seminaria zorganizowały również firmy Sofraden oraz J-Tec.

Źródło: easyFairs Polska


Gerd Knehr