Podsumowanie targów EPLA 2016

© EPLA

Udostępnij:

Tworzywa sztuczne, opakowania i logistyka przez 4 dni królowały na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W dniach 26-29 września odbyły się kolejne edycje Targów Tworzyw Sztucznych i Gumy EPLA oraz targów TAROPAK i LOGIPAK.

Idea targów od wielu lat jest ta sama. Nadrzędnym aspektem wydarzenia jest nawiązanie nowych cennych relacji biznesowych oraz rozwój sektora poprzez przybliżenie najważniejszych zagadnień istotnych dla całej branży. EPLA obejmuje tematykę związaną ściśle z technologią produkcji, jak i rynkiem surowców tworzyw sztucznych z naciskiem na branżę związaną z produktami wytwarzanymi z gumy.W tym roku wśród wystawców obecne były firmy produkujące detale i formy wtryskowe, sita druciane i poliuretanowe, ślimaki i cylindry do wtryskarek i wytłaczarek. Na ekspozycji zaprezentowano także kauczuki, oleje, pasty i emulsje oraz rozwiązania do zarządzania odpadami z półproduktów i produktów, które są wykorzystane w przemyśle tworzyw sztucznych. Swoje maszyny zaprezentowali m.in.: Cosmos Poland Machinery sp. z o.o., Kongskilde Polska Sp. z o.o. oraz P.H.U. Wartacz.

Drugiego dnia targów odbył się IX Kongres Przemysłu Tworzyw Sztucznych w Polsce organizowany przez Wydawnictwo Bussines Image. Z prezentacjami wystąpili dr Marek Szostak z Politechniki Poznańskiej, Paweł Ślusarczyk z CD3D Sp. z o.o. oraz prof. Andrzej K. Błędzki reprezentujący Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Spotkanie było również okazją do nagrodzenia najlepszych, najbardziej sprawnych finansowo przetwórców tworzyw operujących na polskim rynku w ramach nagrody POLYMER PROSPERITY 2016.

Wielu profesjonalistów, którzy odwiedzili targi EPLA skorzystało z możliwości rozmowy z przedstawicielami Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych, Politechniki Łódzkiej, Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia”, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Instytutu Nowych Syntez Chemicznych. W ramach Salonu Polimerowej Nauki Polskiej przez cztery dni eksperci udzielali porad w obszarze chemii, polimerów i kompozytów.

Targi EPLA odbyły się wspólnie z blokiem z wydarzeń dedykowanych branży spożywczej, gastronomicznej, hotelarskiej, opakowaniowej i logistycznej. Targi Polagra Food, Polagra Gastro, Polagra Tech, Invest Hotel, Taropak, Logipak i Epla zajęły łącznie 17 pawilonów, a ekspozycję zobaczyło 63 tys. profesjonalistów z całego świata.

MM Magazyn Przemysłowy był patronem wydarzenia.


Galeria artykułu


Więcej na www.EPLA.pl

Źródło: Materiał organizatora

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również