Podsumowanie targów INNOFORM

Targi Innoform 2018 © Targi w Krakowie

Udostępnij:

Tuż przed majówką zakończyły się 2. Targi INNOFORM – jedyne wydarzenie w Polsce, dedykowane głównie przedstawicielom przemysłu narzędziowo-przetwórczego. Wystawcy zgodnie ocenili je bardzo wysoko, podkreślając przede wszystkim dużą frekwencję wyspecjalizowanych zwiedzających, którzy poszukiwali konkretnych rozwiązań technologicznych. Ci z kolei komplementowali wystawców za kompleksową ofertę, prezentację najnowszych technologii oraz możliwość odbycia merytorycznych rozmów z wysokiej klasy doradcami technicznymi.Wiedza i biznes bez granic
Tegoroczną edycję Targów INNOFORM odwiedzili nie tylko zwiedzający z Polski, ale także z najdalszych zakątków świata, m.in. z Kongo, Bangladeszu i Malezji. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział niemal 3 000 osób. Na liście wystawców znalazły się ostatecznie 263 firmy, w tym z Austrii, Czech, Słowacji, Korei Południowej, Japonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Włoch.

Targi mogą pochwalić się nie tylko wystawcami z całego świata, ale także bogatym programem merytorycznym – z idealnie opracowanym, branżowo sprofilowanym zakresem tematycznym. Na zwiedzających czekały dwie eksperckie konferencje: „Narzędziowo-Przetwórcza” oraz tegoroczna nowość pt.: „Techniki Przyrostowe w Przemyśle Narzędziowo-Przetwórczym”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też Giełda Kooperacyjna – idealne miejsce do biznesowych rozmów i nawiązywania relacji biznesowych tu i teraz. Podczas tegorocznej Giełdy Kooperacyjnej odbyły się 94 spotkania, w tym 19 to spotkania międzynarodowe.


Galeria artykułu


Technologia przyszłości
Innowacyjna stal ulepszana cieplnie, modułowe systemy frezowania osiągające wydajność zbliżoną do frezów węglikowych, wieloosiowa tokarka numeryczna z napędzanymi narzędziami czy technologia czyszczenia laserem – to tylko wybrane z ponad 100 innowacji, prezentowanych w tym roku na targach.

Tu powstają wizje nowych rozwiązań. Różnica między tymi targami a konkurencyjnymi jest taka, że tamte są typowo handlowe, np. dla dystrybutorów. Tu z kolei przychodzą partnerzy, oferujący długoletnią współpracę. Tutaj rozmawia się o kontaktach biznesowych przede wszystkim z osobami decyzyjnymi: szefami firm. Tutaj też prezentują się topowe marki, wyznaczające kierunek rozwoju branży – mówi Hubert Zalewski, dyrektor zarządzający – członek zarządu firmy RÖHM Polska.

Targi w pełni kompaktowe
Byliśmy na INNOFORMie w zeszłym roku i nie mogło nas zabraknąć także i w tym. Dla nas to targi bardzo kompaktowe – mówi Thomas Braun, Head of Export Sales z firmy KNARR Vertriebs. – Nawiązujemy dużo kontaktów z nowymi klientami i już dziś mogę z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że za rok znowu się tu spotkamy – dodaje.

Równie pozytywnie tegoroczne targi ocenił Robert Dyrda, dyrektor z firmy Oberon Robert Dyrda. – Widać, że tegoroczna edycja jest większa niż poprzednia. Wnioskuję tak m.in. po liczbie odwiedzających nasze stoisko klientów. Mamy o połowę więcej kontaktów niż w zeszłym roku. To jedyne targi w tym regionie dla przemysłu i na pewno warto się tu wystawiać. Druga edycja została też doceniona przez duże firmy, cieszące się renomą na rynku.

Konkurs Targów INNOFORM
Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM, Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy oraz Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania zdobyły główne nagrody w towarzyszącym wydarzeniu po raz pierwszy konkursie na najlepsze produkty, wyroby, technologie i innowacje. Komisja Konkursowa – poza nagrodami głównymi – przyznała wyróżnienia, które zdobyły: Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, Seco Tools Poland, PHU Faktor Piotr Pachczyński. W rywalizacji na najładniejsze stoisko targowe wyróżniono firmę YG-1.

Wszystkie nagrody traktujemy bardzo poważnie. Szczególnie tę, gdyż na Targach INNOFORM jesteśmy pierwszy raz. Chcemy zaznaczyć naszą obecność w tym regionie – polskiej dolinie narzędziowej – dlatego wystawianą obrabiarkę skonfigurowaliśmy z myślą o oczekiwaniach naszych potencjalnych klientów z branży narzędziowo-przetwórczej – mówił prezes Artur Bartkowiak z Andrychowskiej Fabryki Maszyn DEFUM.

Konkurs był organizowany po raz pierwszy, ale już dziś wiadomo, że w przyszłości będzie kontynuowany, m.in. ze względu na bardzo duże zainteresowanie firm.

Zmiany tylko na lepsze
Nasza branża produkuje części i podzespoły dla największych na świecie firm. Bardzo mnie cieszy, że ma miejsce spotkań z prawdziwego zdarzenia. Druga edycja wydarzenia pokazała, że INNOFORM jest już marką samą w sobie. Ofertę prezentują tutaj najwięksi gracze na rynku – ocenia 2. targi INNOFORM Katarzyna Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

O rozwój wydarzenia jest też spokojna Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie. – W drugiej edycji targów wzięło udział o ponad 100 firm więcej niż w ubiegłorocznej, debiutanckiej. Powierzchnia ekspozycyjna wzrosła o 40%. Uważam, że to bardzo dobry wynik, który pokazuje jak duży potencjał mają targi INNOFORM. Już dziś serdecznie zapraszam na trzecią edycję targów INNOFORM – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie.

Źródło: Targi w Krakowie

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również