Połączone siły LaserPRO i Scanway

Targi STOM 2017 © LaserPro

Udostępnij:

Na kieleckich targach STOM można było zobaczyć w działaniu stanowisko do laserowego znakowania, grawerowania i spawania tworzyw sztucznych. 

Wszystkie te funkcje dostępne w jednym urządzeniu wspomaganym systemem wizyjnym polskiej produkcji. Połączone siły firmy LaserPRO i Scanway pozwoliły na opracowanie tej innowacyjnej technologii mogącej w dużej mierze wesprzeć automatyzację polskich linii produkcyjnych.Urządzenie składa się ze standardowej maszyny laserowej dedykowanej do grawerowania i znakowania o mocy lasera 20 W. Dzięki zastosowaniu systemu wizyjnego i odpowiednio dobranych parametrów technologicznych obróbki możliwe jest spawanie podpowierzchniowe dwóch różnych tworzyw sztucznych. Uzyskiwane połączenie ma wysokie właściwości mechaniczne i wymaga minimalnego nakładu prac przygotowawczych powierzchni.

Interfejs użytkownika opracowany na potrzeby aplikacji jest prosty i czytelny podczas użytkowania, a całość urządzenia jest w kompaktowej formie umożliwiającej umieszczenie choćby w biurze. Możliwości zaimplementowanego systemu wizyjnego dają możliwość adaptacji do produkcji taśmowej, szybkiej lokalizacji elementów i eliminacji błędów pozycjonowania systemu obróbczego względem obiektu obrabianego.

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również