PolarSol zwycięzcą dorocznego konkursu KICkoff

Preview
KICoff
Reklama
Reklama

Firma KIC InnoEnergy, będąca motorem innowacji europejskiego przemysłu energetycznego, ogłosiła, że zwycięzcą dorocznego konkursu KICkoff jest estoński start-up PolarSol. KICkoff, największy konkurs dla start-upów energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, ma na celu promowanie przedsiębiorczości w sektorze zrównoważonej energii. Zwycięzcami są autorzy najlepszych projektów, które mogą przyczynić się do przyspieszenia rozwoju rynku zrównoważonej energii w Europie.

Rozwiązanie, które zaprezentował Estończyk Dabrel Prits reprezentujący firmę PolarSol, pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynków poprzez wykorzystanie energii słonecznej, pompy cieplnej oraz opatentowanego wymiennika ciepła. System może być rozbudowany do potrzeb użytkownika i sprawdza się nawet w chłodnym, północnym klimacie.

Reklama

Ceremonię wręczenia nagród poprzedził dwudniowy intensywny kurs szkoleniowy, podczas którego 14 zespołów opracowywało swoje projekty i przedstawiało je specjalistom i inwestorom z rynku energetycznego. W konkursie udział wzięło ponad 100 start-upów z 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Jakub Miler, dyrektor naczelny KIC InnoEnergy Poland Plus, powiedział: – Firma PolarSol pokonała silną konkurencję z całej Europy Środkowo-Wschodniej i jest zasłużonym zwycięzcą. Konkurs ten stanowi platformę do prezentacji pomysłów, które inaczej mogłyby pozostać niezauważone – i w istotny sposób pomaga w rozwoju innowacji w sektorze zrównoważonej energii w tym regionie. Ta technologia oraz pozostałe możliwe do zrealizowania pomysły nie tylko pomogą Europie w ochronie środowiska, ale także po ich komercjalizacji z pomocą KIC InnoEnergy mogą mieć wpływ globalny.

Reklama

PolarSol otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 euro oraz zaproszenie do udziału w programie KIC InnoEnergy Highway, który przekształca pomysły biznesowe w rynkową rzeczywistość. Firma dołączy do ponad 90 innych start-upów mających dostęp do sieci partnerskiej KIC InnoEnergy obejmującej ponad 150 kluczowych graczy w dziedzinie energetyki. Ta wyjątkowa społeczność skupia partnerów z branży, uniwersytety i ośrodki badawcze.
Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca – grecki start-up PleioneEnergy, za projekt systemu magazynowania energii oraz GreenerGizer – projekt węgierskich innowatorów pozwalający na obniżenie zużycia energii przez urządzenia chłodzące, otrzymają odpowiednio 5000 euro i 3000 euro.

Konkurs był także dla najbłyskotliwszych umysłów tego regionu wyjątkową okazją do nawiązania kontaktów oraz wymiany poglądów, poznania potencjalnych inwestorów i zapoznania się z najnowszymi innowacjami i pomysłami biznesowymi w sektorze zrównoważonej energii.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama