Polimex-Mostostal w rankingu 50 największych spółek budowlanych w UE

©

Udostępnij:

W swoim raporcie firma Deloitte przedstawia sytuację pięćdziesięciu największych spółek budowlanych w Unii Europejskiej, których akcje są notowane na giełdzie.

W aktualnym rankingu 50 największych europejskich spółek budowlanych - European Powers of Construction 2014 - znalazła się tylko jedna spółka z Polski – Polimex-Mostostal. Wartość sprzedaży PxM wyniosła w analizowanym roku 502 mln euro. Polska firma znalazła się na ostatnim miejscu rankingu.To już dwunasta edycja raportu, w którym Deloitte bada główne przedsiębiorstwa budowlane pod względem przychodów, kapitalizacji rynkowej, ekspansji zagranicznej, dywersyfikacji, zadłużenia i innych finansowych wskaźników.

W dwunastej edycji raportu Deloitte pt. European Powers of Construction 2014 (EPoC 2014) eksperci zaznaczają, że po pięciu latach recesji branża budowlana umiarkowanie wzrosła. Trend ten będzie utrzymywać się w najbliższych latach.

Źródło: Polimex-Mostostal, Deloitte

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również