Polska 25. w rankingu Doing Business

©

Udostępnij:

Polska awansowała na 25. miejsce w najnowszej edycji raportu Banku Światowego Doing Business 2016. To najlepszy wynik kraju w historii badania.

W porównaniu do poprzedniej edycji raportu, Polska poprawiła swoją pozycję aż o 3 miejsca. Największy awans odnotowała w kategorii usprawnienia płacenia podatków przez firmy za wprowadzenie elektronicznego systemu poboru VAT. Eksperci docenili także poprawę w tworzeniu nowych linii przesyłu energii elektrycznej.Na tle światowej konkurencji Polska wypada bardzo dobrze, zwłaszcza w dziedzinie międzynarodowej wymiany handlowej. W tym przypadku zajęła pierwsze miejsce na świecie wspólnie z takimi krajami, jak Francja, Austria, Hiszpania, Portugalia czy Czechy, Słowacja i Słowenia. Wysoko, bo aż na 19 miejscu na świcie oceniono łatwość w otrzymaniu kredytu dla firm w Polsce. (the World Bank Group)
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również