Polska 25. w rankingu Doing Business

Polska awansowała na 25. miejsce w najnowszej edycji raportu Banku Światowego Doing Business 2016. To najlepszy wynik kraju w historii badania.

W porównaniu do poprzedniej edycji raportu, Polska poprawiła swoją pozycję aż o 3 miejsca. Największy awans odnotowała w kategorii usprawnienia płacenia podatków przez firmy za wprowadzenie elektronicznego systemu poboru VAT. Eksperci docenili także poprawę w tworzeniu nowych linii przesyłu energii elektrycznej.

Na tle światowej konkurencji Polska wypada bardzo dobrze, zwłaszcza w dziedzinie międzynarodowej wymiany handlowej. W tym przypadku zajęła pierwsze miejsce na świecie wspólnie z takimi krajami, jak Francja, Austria, Hiszpania, Portugalia czy Czechy, Słowacja i Słowenia. Wysoko, bo aż na 19 miejscu na świcie oceniono łatwość w otrzymaniu kredytu dla firm w Polsce. (the World Bank Group)

www.doingbusiness.org/data/exploreeconomies/poland

źródło: PAIiIZ


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.