Polska drukarka 3D najlepsza na świecie

©

Udostępnij:

Drukarka 3D Zortrax M200, stworzona przez specjalizującą się w druku trójwymiarowym firmę Zortrax, została uznana za najlepsze urządzenie desktopowe w prestiżowym rankingu serwisu 3DHubs.com. Stworzony przez olsztyńskie przedsiębiorstwo produkt został wybrany najlepszym urządzeniem desktopowym pod względem jakości wydruku. Uzyskało ono 4,81 punktu na 5 możliwych na podstawie 243 recenzji.

- Wyróżnienia otrzymywane od społeczności skupionej wokół druku 3D cieszą nas podwójnie, pokazują bowiem, że stworzyliśmy produkt, który odpowiada na realne potrzeby użytkowników – powiedział Rafał Tomasiak, prezes Zortrax. – To zresztą już drugi raz, gdy społeczność 3D Hubs doceniła nasze rozwiązanie – w ubiegłym roku nasza drukarka została uznana za najlepsze urządzenie typu plug&play.Drukarka Zortrax M200 charakteryzuje się wysoką jakością wydruku przy niewielkim koszcie zakupu (sugerowana cena detaliczna urządzenia to 6900 zł netto). Urządzenie kierowane jest do profesjonalistów z branż, w których potrzebne jest szybkie prototypowanie, m.in. projektantów, architektów, inżynierów i wielu innych. Drukarka Zortrax M200 sprzedawana jest obecnie w 49 krajach świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, Indiach czy Niemczech.

3D Hubs to serwis internetowy, w którym właściciele drukarek 3D mogą otrzymywać zlecenia na wydruki od osób, które nie dysponują takim sprzętem, a jednocześnie największa na świecie społeczność skupiona wokół druku 3D (ma 7 tys. lokalizacji w 140 krajach). Misją serwisu jest zapewnienie dostępu do technologii druku 3D jak największej ilości osób na całym świecie przez łączenie posiadaczy drukarek 3D (Hubs) z potencjalnymi klientami.

Najnowszy raport na temat trendów w druku 3D powstał na bazie danych gromadzonych przez społeczność 3D Hubs. Przy jego tworzeniu wzięto pod uwagę dane dotyczące 13,5 tys. urządzeń do druku 3D z ponad 150 krajów zarejestrowanych w serwisie oraz tysiące zamawianych wydruków. Raport uwzględnia nie tylko najlepsze urządzenia w kategoriach maszyn desktopowych oraz przemysłowych, ale również dane dotyczące najczęściej używanych oprogramowań przy tworzeniu trójwymiarowych modeli do wydruków, najbardziej aktywnych miasta na mapie światowego druku 3D czy geograficzny podział miejsc, w których wydruki 3D są zamawiane najczęściej. 

źródło: Forbes

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również