Polteknik z trzema nowościami na targach STOM

Polteknik, targi STOM 2018 © MM Magazyn Przemysłowy

Udostępnij:

Podczas targów STOM w Kielcach na stoisku firmy Polteknik zaprezentowane zostaną aż trzy nowości targowe. Zwiedzający będą mogli zobaczyć innowacyjne centrum gnące w nowej odsłonie, system załadunkowy do lasera serii KN oraz zrobotyzowaną celę gnącą.

Innowacyjne centrum gnące w nowej odsłonie Multibend-Center ECO niemieckiego producenta RAS Reinhardt Maschinenbau przeznaczone jest do paneli i pudełek o długości maksymalnej do 2560 mm i maksymalnej grubości materiału 2,0 mm. W odróżnieniu od pierwotnej wersji centrum gnącego posiada ręczną stację ładowania arkuszy, natomiast pozostałe operacje związane z transferem i pozycjonowaniem nadal są automatyczne.System serii KN jest modułem bazowym automatyzacji wycinarki laserowej. Rozwiązanie znacząco zwiększa szybkość i bezpieczeństwo procesu załadunku oraz odbioru detali. Niezawodne komponenty uznanych dostawców, w tym elektronika sterująca Mitsubishi Electric, gwarantują długotrwałą eksploatację. Modułowa budowa umożliwia konfigurację i uruchomienie systemu w ciągu 2 dni roboczych.Trzecią nowością targową, która ma odpowiadać na zapotrzebowanie rynku i jego oczekiwania, jest nowa usługa polegająca na robotyzacji i automatyzacji stanowisk pracy oraz linii produkcyjnych. Podczas targów zaprezentowana zostanie automatyzacja procesu gięcia na prasie krawędziowej z użyciem robota. Cela zrobotyzowana PRS 1.0_BEND współpracuje z prasą krawędziową APHS 26090 o nacisku 90 ton i długości gięcia 2600 mm. Pracujący w celi robot charakteryzuje się udźwigiem 35 kg i zasięgiem 2 m.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również