Powstał związek pracodawców przemysłu zbrojeniowego

© Zakłady Mechaniczne Tarnów

Udostępnij:

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Przemysłu Obronnego (ZPP PO) jest rzecznikiem małych, średnich oraz dużych firm sektora zbrojeniowego w kontaktach z decydentami. Powstanie Związku to efekt współpracy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz portalu Defence24.pl.

Celem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Przemysłu Obronnego (ZPP PO) jest promocja polskiego przemysłu niezależnie od formy własności, wsparcie i wzmacnianie konkurencyjności polskich firm zaangażowanych w produkcję obronną i podwójnego przeznaczenia oraz działanie na rzecz poprawy warunków ich funkcjonowania na rynku krajowym i zagranicznym.- Szkieletem przemysłu zbrojeniowego muszą być duże firmy państwowe i prywatne. Jednak równie istotne są mniejsze podmioty, będące często inkubatorami innowacyjności oraz efektywności ekonomicznej, o których często się zapomina. W naszej ocenie tylko działając razem można stworzyć zaczyn silnego, polskiego przemysłu obronnego - mówi Marcin Nowacki ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Przemysłu Obronnego.

ZPP PO pełni rolę platformy porozumienia i współpracy branży przy tworzeniu wspólnych stanowisk, opinii czy rekomendacji dotyczących polityki zbrojeniowej. Związek publikuje dokumenty - analizy i rekomendacje - w różnych obszarach związanych z polityką obronną państwa oraz polskim przemysłem obronnym, a także organizuje spotkania branżowe i prasowe poświęcone tematom istotnym dla polskiego przemysłu obronnego. Do udziału w organizowanych wydarzeniach są zapraszani przedstawiciele władz oraz osoby decyzyjne.

Związek zapewnia również współpracę w zakresie działań promocyjnych oraz ochronę przed nadużyciami władz poprzez m.in. pisemne i osobiste interwencje w przypadku nieuzasadnionych represji ze strony organów rządowych oraz samorządowych; asystę, doradztwo i koordynację sprawy, czy udział jako strona w sprawach sądowych i administracyjnych. Zrzeszone firmy zyskują dostęp do informacji o ważnych zmianach w prawie, grantach i funduszach europejskich a także raportów, opracowań czy poradników.Źródło: CentrumPR

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również