Powstanie globalny lider w obróbce metali i hutnictwie

Quaker © Quaker

Udostępnij:

Planowane połączenie firm Quaker Chemical i Houghton International sprawi, że powstanie nowy światowy lider z dużym doświadczeniem w całym zakresie segmentów obróbki metali oraz hutnictwie.

Quaker Chemical i Houghton International, dostawcy mediów procesowych, specjalistycznych produktów chemicznych i globalnej wiedzy technicznej w branży metalurgicznej i wyrobów przemysłu metalowego, poinformowały że zawarły ostateczną umowę na połączenie firm. Zarówno Quaker Chemical, jak i Houghton International mają siedziby w rejonie Filadelfii.Zgodnie z warunkami porozumienia akcjonariusze firmy Houghton International otrzymają około 4,3 mln nowo emitowanych akcji Quaker Chemical, co stanowi około 24,5 procent własności połączonej firmy i 172,5 miliona dolarów w gotówce. Ponadto Quaker Chemical przejmie dług Houghton International i środki pieniężne dług netto około 690 mln dolarów na koniec roku 2016. Umowa ta została zatwierdzona przez zarządy zarówno firmy Quaker Chemical, jak i firmy Houghton International przy pełnym wsparciu Grupy Hinduja.

Zarówno Houghton International, jak i Quaker Chemical są znane ze swojego zaangażowania w innowacje w wysoko wyspecjalizowanej i wymagającej technicznie gałęzi przemysłu.

Połączenie rozwiązań produktowych i ofert usług Quaker Chemical i Houghton International pozwoli nowej firmie lepiej obsługiwać klientów w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, ciężkiego sprzętu, metali, górnictwie, przemyśle maszynowym, morskim, wraz z jego sektorze wydobywczym, oraz w przemyśle kontenerowym. Firma będzie mieć jedną z najbardziej ekspansywnych platform obróbki metali złożoną ze specjalistycznych produktów, w skład których wchodzą płyny do obróbki metali, płyny zabezpieczające antykorozyjnie, płyny do formowania metali, płyny do obróbki cieplnej, przemysłowe materiały smarne oraz smary stałe. Oczekuje się, że rozszerzony portfel produktów będzie generować znaczne możliwości sprzedaży wiązanej produktów komplementarnych (cross-selling) i umożliwiać dalszą ekspansję na rynki wzrostu, wśród których są Indie, Korea, Japonia i Meksyk.

Łącząc zasoby, nowa firma zwiększy szeroką gamę swojej innowacyjnej technologii, przyspieszy inicjatywy w zakresie opracowania nowych produktów oraz skróci czas ich wprowadzania na rynek, a także zdywersyfikuje długoterminowy plan badań i rozwoju.

Model biznesowy spółki polegający na byciu blisko klienta zostanie dodatkowo wzmocniony przez rozszerzoną ofertę zarządzania w przemyśle chemicznym. Ulepszony portfel produktów, eksperci w danej branży i wiedza w dziedzinie zastosowań, umożliwi połączonej firmie dostarczanie dodatkowych korzyści dla ogólnej wydajności i działań klientów.Na rok 2016 r. Firma Quaker Chemical posiadała przychody w wysokości 747 milionów dolarów, 107 milionów dolarów skorygowanego zysku EBITDA oraz 22 miliony dolarów netto w gotówce. W tym samym okresie, firma Houghton International posiadała przychody w wysokości 767 milionów dolarów, 120 milionów dolarów skorygowanego zysku EBITDA oraz miała 690 milionów dolarów długu netto. Po zamknięciu transakcji akcje połączonej firmy będą nadal notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku.

Źródło: Quaker

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również