Powstanie rejestr dłużników wobec ZUS i US

© SXC

Udostępnij:

Przedsiębiorstwa mające zaległości względem ZUS i Urzędów Skarbowych będą trafiać do systemu informacji o wiarygodności płatniczej – tak przewidują przyjęte przez rząd założenia do projektu nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. System ma zwiększać bezpieczeństwo obrotu.

Nowelizacja ma pozwolić na utworzenie powszechnego i niedrogiego systemu wymiany informacji o wiarygodności płatniczej. Nowe prawo ma uzupełnić dotychczasowe rozwiązania w zakresie przepływu danych gospodarczych między biurami informacji gospodarczej.Po wejściu prawa w życie urzędy będą przekazywać biurom dane dotyczące zobowiązań, ale jedynie wymagalnych i bezspornych, które zostały orzeczone prawomocnie lub są ostatecznie niezaskarżone, m.in. w zakresie podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, opłat za odpady, kar administracyjnych.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również