Poznańskie Targi ITM coraz bliżej

MTP

Targi ITM każdego roku przyciągają do stolicy Wielkopolski setki firm i wystawców z całego świata. To najnowocześniejsza fabryka innowacji, okazja do wymiany myśli technicznej służącej optymalizacji procesów produkcyjnych i platforma transferu najnowocześniejszych rozwiązań na grunt przemysłu. Ekspozycja targów obfituje w rynkowe premiery w zakresie produktów, technologii i usług. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

W galerii innowacji gości witają szkło, stal i nowoczesna infrastruktura. Wchodząc przez wejście wschodnie od ulicy Głogowskiej, warto wejść do pawilonu numer 4, gdzie na stoisku nr 44 można zapoznać się z systemem kontroli jakości procesu zgrzewania doczołowego iskrowego, prezentowanym przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. System umożliwia szybką i precyzyjną kontrolę i ocenę jakości procesu zgrzewania rezystancyjnego doczołowego iskrowego, dając jeden końcowy komunikat: dobry lub zły. Tuż obok aż 10 nagrodzonych produktów. Stoisko numer 1, na którym wystawi się firma Fanum, to między innymi 5-osiowe centrum obróbcze CNC – Lambda GT o niezwykle sztywnej konstrukcji, pozwalające na prowadzenie wydajnej obróbki elementów o skomplikowanych, przestrzennych kształtach.

Kawałek dalej, na stoisku firmy KUKA Roboter (nr 8), znajleźć będzie można robota LBR iiwa, który stanowi prawdziwą innowację w zakresie robotów kooperacyjnych z czujnikami gwarantującymi wysoki poziom bezpieczeństwa, szybkie uczenie się i prostą obsługę. Umożliwia dostęp do nowych, do tej pory niedostępnych dla robotów obszarów zastosowań w środowisku pracy człowieka. Na stoisku firmy AJAN Elektronik (nr 25) można będzie się zapoznać z przecinarką plazmową SHP 460, wykorzystującą dwa źródła SHP260A, które mogą pracować jednocześnie na jednym palniku, generując moc 460A. Używanie jej wielopalnikowo pozwala na zwiększenie wydajności maszyny o 100%. Przy okazji warto poznać parametry wycinarki laserowej By Sprint 4020 fiber 6kW gwarantującej unikalną sprawność i energooszczędność, do obejrzenia na stoisku firmy Bystronic Polska (numer 37).

Kierując się dalej, do stoiska firmy ABH (nr 78), będzie można się zapoznać się z parametrami wycinarki laserowej ENSIS-3015 AJ, wyprodukowanej przez firmę AMADA, która jako pierwsza łączy wysoką wydajność z niską mocą rezonatora.

Stoisko firmy TRUMPF (nr 87), umożliwi zapoznanie się m.in. z wycinarką laserową 2D TruLaser 5030 fiber o mocy 8kW wyposażoną w nowe technologie: - Smart Collision Prevention oraz Drop & Cut. Tutaj warto zatrzymać się na dłużej, by zapoznać się z Systemem laserowym TruLaser Cell 3000. Ten 5-osiowy system do obróbki 2D i 3D oraz do spawania małych i średnich detali, zapewnia dużą elastyczność produkcji. Podobnie jak podnośnik podciśnieniowy JumboFlex 50 firmy SCHMALZ – doskonałe rozwiązanie do przenoszenia lekkich ładunków o wadze nieprzekraczającej 50 kg. W tym pawilonie prezentowany będzie również przyrząd kuźniczy PKJ2, do zobaczenia na stoisku Instytutu Obróbki Plastycznej z Poznania (numer 71). Jest on przeznaczony do obróbki plastycznej wyrobów przez jednostronne spęczanie zgrubień, łbów i kołnierzy na końcach prętów.

To tylko kilka wybranych atrakcji. Targi dzięki swojej randze nie wymagają specjalnego zachęcania do udziału. Obecnośc obowiązkowa, zatem do zobaczenia!

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę