Pracownicy Kennametal dołączyli do kampanii "Okulary dla wszystkich"

©

Udostępnij:

W ramach obchodów  75 lecia firmy - Kennametal ogłosiła rok 2013, rokiem wolontariatu. Częścią programu była realizacja wielu projektów wolontariuszy w różnych oddziałach Kennametal. W grudniu 2013 r. rozpoczął się program dla wszystkich oddziałów firmy w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 Załoga Kennametal zbierała okulary korekcyjne, słoneczne i oprawki  dla organizacji «Glasses for everyone» w Koblencji. Celem inicjatywy Glasses for everyone jest oferowanie pomocy tym, którzy cierpią z powodu chorób oczu, by mogli prowadzić normalne, codzienne życie oraz umożliwienie dostępu do szkoleń. Cele te znajdują odbicie w filozofii spółki, zgodnie z którą dostęp do szkoleń stanowi klucz do niezależnego i celowego życia. 13 europejskich biur Kennametal wzięło udział  w programie, organizując punkty zbiórki w oddziałach oraz zachęcając przyjaciół i rodziny, a nawet władze niektórych miast, do wzięcia udziału w inicjatywie poprzez oddawanie starych i używanych okularów.

 

Reakcja przeszła najśmielsze oczekiwania - w piątek 24 stycznia 2014 r. 650 par okularów zostało przekazanych na ręce organizacji «Glasses for everyone» Pan Klein, menedżer organizacji w Koblencji, wyraził swój entuzjazm dla reakcji pracowników i powiedział, że jest bardzo zadowolony z rezultatu akcji. 20 pracowników, którzy dzięki programowi mogli wrócić do swoich normalnych codziennych zajęć, zbierało swoje okulary z wielkim entuzjazmem, W tej chwili okulary są klasyfikowane, mierzone i rozmontowywane oraz w razie potrzeby naprawiane, a następnie będą wysyłane do potrzebujących w wielu krajach na całym świecie. 

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również