Precyzja oraz szybkość dzięki rolkom do przenośników taśmowych

igus, rolki taśmowe © igus

Udostępnij:

Zapewnienie precyzyjnego transportu towarów oraz produktów spożywczych poprzez zastosowanie bezobsługowych rolek do przenośników taśmowych - to główne zadanie stawiane przed rolkami firmy igus, gdy istnieje potrzeba zainstalowania odchylających się taśm przenośnikowych z uwzględnieniem precyzji w wąskich przestrzeniach oraz przy wąskich promieniach gięcia.

Są one nie tylko ekonomiczne, bezsmarowne oraz bezobsługowe, ale również w maksymalny sposób wykorzystują dostępne przestrzenie montażowe, nawet przy małych promieniach gięcia. Jako rozwiązanie podobnych problemów, firma igus opracowała rolki do przenośników taśmowych wykonane z materiału iglidur H1, które mogą być szczególnie stosowane w aplikacjach charakteryzujących się dużą prędkością transportu.Szybki oraz pozbawiony drgań transport odgrywa szczególną rolę w przemyśle transportu wewnętrznego oraz przemyśle opakowań. Przede wszystkim należy pamiętać, że w wyniku zwiększonej produktywności, zwiększa się również wydajność zakładów przemysłowych. W odpowiedzi na to zjawisko, firma igus opracowała rolki do przenośników taśmowych, poszerzając w ten sposób ich asortyment do czterech elementów, umożliwiające odchylenia taśmy, wykonane z tworzywa sztucznego H1 o wysokiej wydajności, przeznaczone szczególnie do zastosowań wymagających dużych prędkości transportu. Nowe rolki charakteryzują się przede wszystkim lepszymi wynikami przy wyższych prędkościach transportowych, jak również większą żywotnością, nawet przy wyższych temperaturach. Ponadto, materiał iglidur H1, jako, że jest bardzo odporny chemicznie, stanowi najlepszy wybór w zakresie przenośników taśmowych od igus, szczególnie w momencie, kiedy wałki są narażone na działanie agresywnych środków czyszczących. Z tego względu, rolki odgrywają szczególną rolę w przemyśle opakowań, transportu wewnętrznego, automatyzacji oraz technologii żywności.

Wieloaspektowy dobór materiałów w produkcji bezsmarownych rolek do przenośników taśmowych
W odpowiedzi na konieczność zapewnienia dokładności odchyleń taśm przenośnika, firma igus opracowała standardową serię produktów umożliwiającą zastosowanie w wielu obszarach przemysłu. Obejmuje ona materiał iglidur H1, z przeznaczeniem do zastosowań wymagających wysokich prędkości transportowych, iglidur P210, charakteryzujący się możliwością wszechstronnego zastosowania, oraz materiały iglidur A180, zgodne z normą FDA, do stosowania w temperaturze do 90 stopni Celsjusza jak również iglidur A350 do stosowania w warunkach przy temperaturze 180 stopni Celsjusza, które szczególnie znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym. Niezależnie od materiału, wszystkie rolki charakteryzują się konstrukcją kompaktową oraz długą żywotnością, co przyczynia się do wysokiej wydajności maszyn.

Źródło: igus

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również