Precyzyjna oprawka CoroChuck 930

©

Udostępnij:

Precyzyjne oprawki zaciskowe z mocowaniem hydraulicznym CoroChuck® 930 firmy Sandvik Coromant cieszą się dużym powodzeniem na rynku od premiery w 2013 roku. Zapotrzebowanie ze strony użytkowników wrzecion typu BIG PLUS na bezpieczne rozwiązanie do obróbki frezarskiej i wiertarskiej stało się powodem wprowadzenia do oferty kolejnych oprawek współpracującej z tym opatentowanym systemem.

CoroChuck spełnia najwyższe wymagania w zakresie małego bicia. Szczegółowe testy wykazały, że nowa oprawka najlepiej ze wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku zabezpiecza przed wysuwaniem narzędzia. Sekret dokładności i bezpieczeństwa tego rozwiązania kryje się w udoskonalonej konstrukcji lutowanej membrany, która umożliwia bezpieczne zamocowanie chwytu narzędzia za pomocą dwóch podpór na obu jego końcach. W ten sposób, znacznie maleje ryzyko wysunięcia narzędzia z oprawki, co często miało miejsce przy obróbce z użyciem frezów o dużym kącie pochylenia linii śrubowej. To niepożądane zjawisko jest przyczyną problemów zwłaszcza w branży lotniczej, przy wykonywaniu kieszeni w dużych elementach kadłuba, na przykład w poszyciu czy ożebrowaniu skrzydeł. Jeśli fakt wysunięcia się narzędzia z oprawki umknie uwagi operatora, cały przedmiot może zostać zaliczony do wybraków z powodu obróbki z większą niż zamierzono głębokością.Wzrost produktywności

Doskonałe przenoszenie momentu obrotowego przez oprawkę CoroChuck 930 sprzyja poprawie wydajności obróbki węglikowymi frezami trzpieniowymi, wiertłami i rozwiertakami. Przy obróbce z użyciem narzędzi frezarskich, małe bicie frezu pozwoli uzyskać stały posuw na ostrze, gwarantując przewidywalną trwałość i ułatwiając uzyskanie żądanej klasy tolerancji przedmiotu. Ponadto, powtarzalność mocowania oprawki CoroChuck 930 zapewnia stałą, wysoką jakość wykończenia powierzchni obrabianego przedmiotu. W konstrukcji produktu zastosowano też elementy tłumiące, które minimalizują drgania powstające podczas obróbki. Oprawkę CoroChuck 930 można szybko obsłużyć za pomocą specjalnego klucza dynamometrycznego. Szybkość i łatwość mocowania i wymiany sprzyjają poprawie wydajności obróbki. Do obsługi oprawki nie jest potrzebne żadne oprzyrządowanie zewnętrzne.Mikrometryczna precyzja

Oprawka zapewnia mikrometryczne tolerancje, co sprzyja poprawie precyzji pracy narzędzi, jakości wykończenia powierzchni i produktywności. Jak wykazały pomiary, bicie oprawki wynosi Oprawka CoroChuck 930 jest przystosowana do wszystkich popularnych złączy obrabiarek i współpracuje między innymi z tokarkami, centrami obróbkowymi, obrabiarkami wielozadaniowymi i narzędziami napędzanymi w centrach tokarskich i tokarkach karuzelowych. Oprawka, dostępna w wersji wydłużonej (Pencil), smukłej (Slender) i do obróbki ciężkiej (Heavy Duty), została wyważona zgodnie z normą DIN 69888. Istnieje możliwość wykonania narzędzia według życzenia, w opcji Tailor Made.

www.sandvik.coromant.com/pl-pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również