Precyzyjna praca non stop w przemyśle pakującym

Preview
igus
Reklama
Reklama

 

Polscy producenci maszyn pakujących ciągle podnoszą jakość produkowanych urządzeń, dostosowując się do światowych standardów. Wielu polskich producentów maszyn oferuje swoje urządzenia na rynkach światowych m.in. w Wielkiej Brytanii, na Ukrainie, Białorusi, Chorwacji, Serbii, Rumunii, Szwecji, Norwegii, Ameryce Północnej, Afryce Północnej, a także na Bliskim Wschodzie. Istotne znaczenie opakowań w handlu, transporcie i przechowywaniu przyczynia się do zwiększenia zapotrzebowania na maszyny pakujące.

Jednym z takich producentów jest Zakład Techniki Próżniowej TEPRO SA, który produkuje między innymi pompy próżniowe olejowe oraz urządzenia do pakowania w próżni, a także w atmosferach modyfikowanych. Produkowane w TEPRO maszyny pakujące i pompy próżniowe spełniają najwyższe światowe standardy i od wielu lat cieszą się uznaniem w kraju i za granicą. Produkowane tu urządzenia są szeroko stosowane w przemyśle spożywczym. Jednym z takich urządzeń jest automatyczna układarka UT-806C przeznaczona do współpracy z termoformierkami TES-806 i TES-805.

Celem było zaprojektowanie urządzenia, które umożliwia automatyczny odbiór opakowań w szerokim zakresie wymiarów i kształtów, sztaplowanie uformowanych pojemników oraz ich transport poza strefę roboczą układarki, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej wydajności procesu z zastosowaniem rozwiązań, które nie wymagają smarowania w trakcie pracy urządzenia. Cały proces jest zintegrowany z pracą TES-a, cykliczne ruchy ramienia układarki są związane z ruchami termoformierki.

Sterowanie i programowanie układarki odbywa się z panelu sterującego TES-a, po prawidłowym podłączeniu urządzenia i instalacji nowego oprogramowania. W układarce proces odbioru pojemników i ich paletyzacja przebiega w cyklu automatycznym, dzięki nadrzędnemu sterownikowi.

Maszyna ma ramię odbiorcze opakowań, które może poruszać się w dwóch osiach z dużymi prędkościami przesuwu i wysoką dokładnością pozycjonowania, dodatkowo urządzenie posiada funkcję obrotu ramienia umożliwiającego obrót 180°. Ta funkcja obrotu wymusza pełną powtarzalność w ułożeniu opakowań.

Układarka UT-806C jest skonfigurowana z przenośnikiem taśmowym zapewniającym odbiór boczny pudełek, operator ma bezpośredni dostęp do panelu operatorskiego i do strefy odbiorczej sztaplowanych pojemników.
W maszynie znalazły zastosowanie podzespoły i części firmy igus napędy paskowe ZLW-1040 wraz z łożyskami z regulacją luzu WJUME-01-10. Dzięki temu, że elementy te są bezsmarowe zapewniają one ciągłą i bezobsługową pracę układarki – twierdzi firma TEPRO.

W aplikacji zastosowano stolik serii ZLW-1040, w wykonaniu specjalnym zgodnie z wymaganiami TEPRO. Dzięki temu, przy zachowaniu wszelkich niezbędnych parametrów pracy takich jak skok roboczy, prędkość, przyśpieszenie i obciążenie otrzymaliśmy moduł, który jest całkowicie bezsmarowny, lżejszy od alternatywnych rozwiązań i spełniający oczekiwania dotyczące żywotności. – Stolik liniowy szyty na miarę! Ilość możliwych konfiguracji i akcesoriów pozwala nam dostosować w szybki sposób produkt pod konkretną aplikację klienta- podkreśla Inżynier Sprzedaży firmy igus - Marcin Andrzejewski.

Zastosowane łożyska liniowe drylin firmy igus w układarce zapewniają precyzyjne pozycjonowanie przy dużych prędkościach, ponieważ nie wymagają smarowania i są odporne na korozję, co zwiększa wydajność i skraca czas obsługi urządzenia.

Reklama

Więcej informacji: www.igus.pl

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama