Precyzyjne 5-osiowe centra obróbcze

Hermle © Hermle

Udostępnij:

Hermle AG prezentuje centrum obróbcze z technologią 5-osiową – C 400 U. Centrum to obrabia elementy wielkości Ø 650 x 500 mm i ciężarze 600 kg w jednym zamocowaniu.

 Zmodyfikowana konstrukcja typu Gantry oferuje kompaktową budowę i potrzebuje niewiele miejsca na instalację, a jednocześnie zapewnia wysoką dynamikę i precyzję z dokładnością mikrometra. C 400 U wyposażono w dwa rodzaje sterowania do wyboru: iTNC530 lub TNC 640. 

Centrum obróbcze oznaczone symbolem C 32 dynamik umożliwia uzyskanie jeszcze wyższych wartości w zakresie prędkości pracy – do 60 m/min, co pozwala na bardziej ekonomiczną obróbkę. W tym wypadku ciężar obrabianego przedmiotu może wynosić do 1000 kg przy średnicy  Ø 650 mm. C 32 można zautomatyzować i wyposażyć w zmieniacz palet lub system robotów.

 

Z kolei model C 42 U dynamik w wariancie MT (Mill/Turn) może nie tylko frezować, ale także toczyć elementy w jednym zamocowaniu. Bez problemu radzi sobie z elementami o ciężarze do 1400 kg i średnicy Ø 800 mm. Ten model także przewidziano różne rozwiązania automatyzacyjne. Modele C 32 i C 42 mogą być wyposażone w sterowanie Heidenhain iTNC530 i TNC 640 lub Siemens S 840 D sl.

 Wszystkie modele dostępne są z bogatym pakietem wyposażenia opcjonalnego, jak systemy chłodzenia i odprowadzania wiórów, odciągi, systemy kontroli i wiele innych.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również