Precyzyjne cięcie z firmą Stigal na targach ITM 2019

Stigal, system bezpieczeństwa Guard Line-O © Stigal

Udostępnij:

Polski producent maszyn Stigal podczas tegorocznej edycji targów ITM 2019, odbywającej się pod hasłem „Na drodze do Przemysłu 4.0”, prezentuje cztery nowości. Wśród nich m.in. DYNAMIC X-PRO oraz system znakowania atramentowego INK-100.Suport drukujący INK-100 odpowiada za błyskawiczne znakowanie detali metodą atramentową na przecinarce plazmowej. Dodatkowo pozwala na szybkie opisywanie detali znakami alfanumerycznymi bez ingerencji w strukturę materiału. Rozwiązuje problem odklejających się naklejek, opisywania detali pisakiem  bądź pędzelkiem.SmartCUT Intuicyjny Kreator Cięcia to powtarzalna jakość cięcia plazmowego bez wysiłku. Inteligentny asystent cięcia, którego sercem jest panoramiczny panel dotykowy o przekątnej aż 21,5 cala. Umożliwia uzyskanie wysokiej jakości cięcia w trzech szybkich i łatwych krokach, bez względu na poziom doświadczenia operatora.

EasyCONTROL zapewnia komfort i bezpieczeństwo przy pracy z maszyną CNC. Możliwa jest obsługa maszyny z dowolnegomiejsca. Lekki i poręczny pilot bezprzewodowy, który umożliwia sterowanie przecinarką plazmową z dowolnego miejsca w strefie pracy maszyny. Znacznie przyśpiesza pracę operatora, zwłaszcza w przypadku maszyn o dużym zakresie roboczym.

System bezpieczeństwa Guard Line-O jest system optycznym w połączeniu z innowacyjnym absorberem energii wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa dla maszyn do cięcia plazmowego o prędkościach do 45 m/min. Spełnia normę PN-EN ISO 17916.

Źródło: MTP

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również