Precyzyjne śruby kulowe NSK

 śruby kulowe NSK © NSK

Udostępnij:

Na ostatnich targach EMO w Hanowerze zespół NSK zaprezentował nową serię śrub kulowych o trzykrotnie dłuższym niż dotychczas okresie użytkowania w warunkach dużych obciążeń. Osiągnięcie tak długiego okresu użytkowania, niezwykle korzystnego dla konstruktorów i użytkowników obrabiarek, jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnie opracowanej faktury powierzchni, która sprzyja lepszemu wytwarzaniu filmu olejowego.

Trzpienie precyzyjnych śrub kulowych są zwykle dokładnie szlifowane, a faktura ich powierzchni przypomina pod mikroskopem pasma. Olej może łatwo spływać z tych mikro pasm, prowadząc do niedostatecznego smarowania. We wgłębieniach mogą odkładać się nawet najmniejsze ilości oleju, uniemożliwiając dostateczne smarowanie. Inżynierowie firmy NSK znaleźli rozwiązanie tego problemu. Opracowali oni nowy sposób obróbki powierzchni, w wyniku której uzyskujemy gładką fakturę z mikro wgłębieniami, która zapewnia znacznie większą trwałość. W porównaniu ze standardowymi śrubami kulowymi firmy NSK ich okres użytkowania wydłuża się trzykrotnie.Nowa seria nadaje się do stosowania w obrabiarkach wykonujących precyzyjne operacje, takich jak centra obróbcze do produkcji form i matryc, maszyny do obróbki elektroerozyjnej i centra szlifierskie.Źródło: NSK

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również