Premiera stożkowego systemu kominowego

stożkowy system kominowy © MK Systemy Kominowe

Udostępnij:

Za nami kolejna edycja targów ISH. Na największej na świecie imprezie w branży HVAC swoje produkty i usługi zaprezentowało aż 2 482 wystawców z 61 państw. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się m.in. premierowy produkt marki MK Systemy Kominowe.

Światowi liderzy zaprezentowali swoje najnowsze produkty na 260 tys. mkw powierzchni wystawienniczej. W trakcie 5 dni do centrum wystawienniczo-targowym we Frankfurcie przybyło ponad 200 tys. osób, tj. o 4 tys. więcej niż w poprzedniej edycji. Największą grupę odwiedzających stanowili przedstawiciele branż instalacji sanitarnych, grzewczych oraz klimatyzacji.Targi ISH rozwijają się i stają się coraz bardziej międzynarodowe. Wyniki odzwierciedlają doskonałą atmosferę, która panowała na targach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów wydarzenia – podsumował ISH Wolfgang Marzin, prezes Messe Frankfurt. Również wystawcy nie kryli zadowolenia z dużej liczby nowych kontaktów biznesowych.

Chcielibyśmy wszystkim serdecznie podziękować za odwiedzenie naszego stoiska, które w tym roku było większe niż w poprzedniej edycji targów-tym razem powiększyliśmy je o piętro, na którym prowadziliśmy rozmowy z naszymi partnerami. Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z kontrahentami z całego świat, porozmawiać, omówić tematy biznesowe, a także nasze plany na kolejne lata – mówi Anna Rotkis-Dziadul, dyrektor biura sprzedaży i marketingu MK Systemy Kominowe. – Z punktu widzenia każdego przedsiębiorstwa możliwość wymiany opinii, wsłuchania się w potrzeby klientów i spojrzenia na biznes ich oczami jest nie do przecenienia.

Bardzo dużym zainteresowaniem na targach cieszył się nowy system MKD POWER, który przedstawiony był w postaci ponad 4-metrowej instalacji kominowej wraz z 2-metrowym czopuchem. MKD POWER to izolowany, dwuścienny system do agregatorów prądotwórczych, silników spalinowych i turbin, również z wykorzystaniem tzw. „bypassa” oraz jednostek kogeneracyjnych BHKW (CHP).Jeden z sekretów systemu tkwi w specjalnej konstrukcji rdzenia elementów czopuchowych. Ich połączenie zapinane jest obejmą, które zapobiega ewentualnej utracie szczelności pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia – aż do 5000 Pa – mówi Anna Rotkis-Dziadul. - Instalatorzy, którzy już zainstalowali nasz system, chwalą go jako doskonale spasowany, a przez to łatwy w montażu.

Taka budowa Systemu MKD Power gwarantuje szczelność nawet przy wystąpieniu drgań. System składa się z elementów kominowych i czopuchowych. Może pracować w ciśnieniu do 5000 Pa- klasa H1, w trybie suchym oraz mokrym, a dzięki zastosowaniu stożkowych, szczelnych połączeń nie potrzebuje uszczelek na rdzeniu i może pracować w temperaturze do 600°C.

Źródło: MK Systemy Kominowe

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również