Prestiżowe wyróżnienie dla polskiego instytutu naukowego

© HR Excellence in Research

Udostępnij:

Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie otrzymał od Komisji Europejskiej prestiżowy znak HR Excellence in Research. Jest pierwszą instytucją badawczą w Polsce, która spełnia europejskie standardy zatrudniania naukowców.

Promowanym przez Komisję Europejską znakiem HR Excellence in Research, sygnalizującym szczególnie atrakcyjne środowisko pracy, może pochwalić się 115 instytucji związanych z nauką w 22 państwach Europy. W Polsce dotychczas mogła posługiwać się nim tylko Fundacja na rzecz Nauki Polskiej."Wyróżnienie oznacza, że Instytut Nenckiego - jako pierwsza jednostka badawcza w Polsce - spełnia zalecenia zawarte w Europejskiej Karcie Naukowca oraz Kodeksie Postępowania przy Rekrutacji Pracowników Naukowych" - informuje Instytut w przesłanym PAP komunikacie.

Europejska Karta Naukowca i Kodeks Postępowania, przyjęte przez Komisję Europejską w 2005 roku, dotyczą m.in. mechanizmów rekrutacji naukowców i metod przyznawania im finansowania.

Znak HR Excellence in Research ma znaczenie zarówno prestiżowe, jak i praktyczne. Instytut Nenckiego zyskał dzięki niemu m.in. prawo do zamieszczania ogłoszeń na europejskiej platformie rekrutacji naukowej EURAXESS (euraxess.pl).Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk, utworzony w 1918 roku, jest największym nieuniwersyteckim ośrodkiem badań biologicznych w Polsce. W placówce działa 31 laboratoriów, m.in. nowoczesnej Mikroskopii Konfokalnej, Cytometrii Przepływowej i Skaningowej, Mikroskopii Elektronowej, Testów Behawioralnych i Elektrofizjologii.

źródło: PAP - Nauka w Polsce

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również