Prima Power wprowadza na rynek nową maszynę laserową

Preview
Prima Power
Reklama
Reklama

Prima Power zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej maszyny 3D Laser Next 2141, opartej o laser światłowodowy. Produkt został zaprojektowany i opracowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb producentów części metalowych tłoczonych w różnych sektorach przemysłu, takich jak warsztaty produkcyjne, tłocznie, przemysł lotniczy i kosmonautyczny, rolnictwo, przemysł motoryzacyjny. 

Tym samym maszyna zapewni im niezrównaną elastyczność w zakresie procesów, rozmiarów i konfiguracji części, w połączeniu z najnowocześniejszą wydajnością, jakością i precyzją.

Reklama

Laser Next 2141 to nowy produkt w asortymencie maszyn laserowych Prima Power 3D oraz najnowszy wynik ewolucji rodziny laserów Laser Next. Wszystkie pionierskie cechy systemów laserowych Laser Next 1530 i 2130, wysoko wyspecjalizowanych w obróbce komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego, dostępne są także w naszym nowym produkcie, zaprojektowanym tak, aby był on jak najbardziej uniwersalny.

Objętość robocza tej maszyny jest niezwykle duża (4140 x 2100 x 1020 mm) i nadaje się ona do prawie wszystkich rozmiarów części z blachy tłoczonej w 3D i płaskiej. Jej cechy technologiczne pozwalają na obróbkę zarówno części trójwymiarowych, jak i dwuwymiarowych, a także łatwe przechodzenie z cięcia na spawanie.

Laser Next 2141 to idealna równowaga pomiędzy prędkością, precyzją i niezawodnością. Napędy liniowe na osiach głównych, bezpośredni napęd głowicy ogniskującej oraz zaawansowane systemy sterowania zapewniają najwyższą dynamikę w swoim segmencie rynku, przy prędkości jednej osi wynoszącej 120 m/min i prędkości przebiegu 208 m/min. Łączy się to z maksymalną dokładnością (Pa i Ps=0,03 mm) w bardzo dużej przestrzeni roboczej i z najlepszą całkowitą wydajnością sprzętu (Overall Equipment Efficiency - OEE).

Maszyna Laser Next 2141 jest dostępna w różnych konfiguracjach, aby lepiej dopasować się do każdej linii produkcyjnej.

Powiązane firmy

Reklama

Wersja standardowa ze stałymi blatami wykorzystuje całą przestrzeń roboczą do obróbki dużych części i cechuje się doskonałą dostępnością z każdej strony. W konfiguracji dzielonej kabiny (Split Cabin) objętość robocza jest rozdzielana na dwie połowy przez zdejmowaną ścianę i przesuwany dach, gdzie części są obrabiane lub ładowane/rozładowywane na przemian, w całkowicie bezpieczny sposób. Dzięki temu zwiększa się wydajność maszyny, a w przypadku części o większych gabarytach ściana może zostać usunięta, aby przywrócić całą przestrzeń roboczą. Konfiguracja ze stołem obrotowym (Turn-Table) pozwala na najszybszą obróbkę elementów bez zatrzymywania maszyny. Jest to idealne rozwiązanie do seryjnej produkcji części średniej i dużej wielkości. Wersja Shuttle Tables umożliwia szybkie i zautomatyzowane przesuwanie części i osprzętu poza obszar roboczy z boku lub z przodu maszyny. Jest to rozwiązanie dla dużych i ciężkich części, które przenosi się poza obszarem roboczym, a także w przypadku skomplikowanych konfiguracji. W połączeniu ze Split Cabin, konfiguracja Shuttle Tables pozwala również na obróbkę elementów bez zatrzymywania maszyny.

Dzięki swojej wszechstronności i wydajności, Laser Next 2141 otwiera nowe możliwości dla obróbki części 3D. Wprowadzona na rynek w 2014 r. rodzina Laser Next wyznacza nowe standardy pod względem wydajności i niezawodności w produkcji seryjnej podzespołów samochodowych. Te unikalne cechy są teraz dostępne również dla małych i średnich serii przy szerokiej gamie zastosowań, aż po części tłoczone na gorąco.

Maszyna Laser Next 2141 wyposażona jest w laser światłowodowy Prima Power o mocy 3 i 4 kW, charakteryzujący się wysoką niezawodnością i jakością diod pompujących, lepszą ochroną przed odbiciami wstecznymi, opatentowaną wysoce reaktywną przesłoną elektroniczną oraz wysoką integracją z systemem.

Podobnie jak wszystkie produkty Prima Power, maszyna Laser Next 2141 jest zgodna z założeniami Industry 4.0 Inside i posiada innowacyjne rozwiązania związane z produkcją cyfrową i komunikacją w chmurze. Maszyna może wchodzić w interakcję z fabryką i całym przedsiębiorstwem, a klienci mają możliwość zdalnego monitorowania, sterowania i przewidywania procesu produkcji w celu uzyskania najwyższej jego wydajności.

Źródło: Prima Power

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama