Prima Power wystawcą na Międzynarodowych Targach Maszynowych w Brnie

Preview
Prima Power
Reklama
Reklama

W dniach 14 - 18 września odbyły się Międzynarodowe Targi Maszynowe w Brnie. Było to jedno z ważniejszych wydarzeń przemysłowych organizowanych w Europie Środkowo – Wschodniej.

Na uczestnictwo w Targach zdecydowały się firmy, które specjalizują się w wytwarzaniu materiałów i komponentów dla przemysłu maszynowego, obróbce cieplnej i powierzchniowej czy energetyce i elektrotechnice. Jednym z tegorocznych wystawców była firma Prima Power, która zaprezentowała na swoim stoisku maszyny do kompleksowej obróbki blachy – serwo-elektryczną wykrawarkę rewolwerową, wycinarkę laserową i automat gnący.

Reklama

Firma Prima Power po raz kolejny zaprezentowała swoje maszyny na Targach MSV. Jako wiodący producent maszyn, urządzeń i systemów do obróbki blachy tym razem zdecydowała się zademonstrować zwiedzającym urządzenia do kompleksowej obróbki blachy. Serwo- elektryczna wykrawarka rewolwerowa E5x ma wszechstronne zastosowanie i jest łatwa do wykorzystania. Fenomen wykrawania serwo-elektrycznego polega na połączeniu oszczędności energii i ergonomii z dokładnością i wydajnością. Nowy interfejs użytkownika i ekran z panelem dotykowym zapewnia szybkie ustawienie i wygodną obsługę. Cechami wyróżniającymi maszynę jest m.in. szybkość uderzeń – aż do 700 otworów/min; maksymalna siła wykrawania – 17, 20 lub 23 tony, a także szybkość obrotu narzędzi indeksowych – 133 obrotów/min.

Nowością, którą firma zaprezentowała, była wycinarka laserowa ze źródłem lasera IPG 4kW – Platino 2.0 Fiber. Goście, którzy byli obecni na czerwcowych Targach w Poznaniu, mogli zapoznać się już z tą maszyną. Charakteryzuje się ona niższym zużyciem energii i mniejszym oddziaływaniem na środowisko – co jest zgodne z wyznawaną przez firmę zasadą Green Means. Dzięki skróceniu cyklów czasowych i niezawodności procesu wycinarka ma niezwykle wysoką wydajność. Trzy zestawy funkcjonalne zapewniają jeszcze lepsze dostosowanie do zmiennych potrzeb produkcyjnych. Smart cut zapewnia szybszą obróbkę materiałów do grubości 5mm, Max cut powoduje szybszą obróbkę grubszych materiałów, które zapewniają redukcję czasu cyklu nawet do -40%, natomiast Night cut zapewnia zaawansowaną kontrolę w celu zabezpieczenia procesu wpalania i cięcia.

Powiązane firmy

Reklama

Automat gnący Fbe5-3 jest ostatnią maszyną dopełniającą kompleksową obróbkę blachy. W przeciwieństwie do tradycyjnych pras krawędziowych, urządzenie posiada opcje ATC (automatycznej wymiany narzędzi) oraz czytnik kodów kreskowych, dzięki czemu wykonuje automatyczną konfigurację narzędzi oraz aktywuje nowy program w sterowniku. Proste instrukcje ekranowe ułatwiają i przyspieszają pracę, jak również służą do dalszej edukacji operatora. Najważniejszą cechą charakteryzującą maszynę jest jednak duża oszczędność energii elektrycznej oraz emisji CO2 – to aż 64% mniej w porównaniu z rozwiązaniami hydraulicznymi.

Źródło: Prima Power

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama