Produkcja Made in Poland na drodze do Przemysłu 4.0

BPSC © BPSC

Udostępnij:

Jak uczynić opłacalną produkcję w krótkich seriach? Jak zautomatyzować proces zbierania danych z produkcji? Jak pozyskać informację o rzeczywistym koszcie produkcji w każdym momencie procesu produkcyjnego? Na te i wiele innych pytań poszukiwane będą odpowiedzi podczas cyklu bezpłatnych śniadań biznesowych dla kadry zarządzającej i szefów produkcji.

Coraz dynamiczniej zmieniające się upodobania i potrzeby klientów, a co za tym idzie, konieczność produkcji w coraz krótszych seriach – tak wygląda dzisiejsza rzeczywistość polskich przedsiębiorstw produkcyjnych. Czy musi to oznaczać, że produkujemy drożej, obniżając w ten sposób swoją konkurencyjność? Czy musimy wybierać pomiędzy elastycznością a zyskownością?Niekoniecznie. Produkcja w Polsce, nawet w krótkich seriach, może być równie opłacalna jak ta realizowana w Azji. A jednocześnie zdecydowanie bardziej dopasowana do rynku. W czasach, kiedy Polska jest jednym z krajów uznawanych za najbardziej bezpieczne inwestycyjnie, warto się zastanowić, jakie narzędzia i rozwiązania oferowane przez Przemysł 4.0 zastosować, żeby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność produkcji Made in Poland.

Podczas kolejnego cyklu kameralnych spotkań w gronie zarządzających polskimi firmami produkcyjnymi prowadzone będą rozmowy o narzędziach, które są kluczem do poprawy wydajności i rentowności. Swoim doświadczeniem podzielą się eksperci od lat wspierający polskie przedsiębiorstwa w obszarze optymalizacji procesów produkcyjnych, ale przede wszystkim przedsiębiorcy korzystający już z takich narzędzi.

Podczas kameralnego spotkania poruszone zostaną kwestie:

 • zintegrowanego planowania,
 • automatyzacji zbierania danych z produkcji,
 • poprawy wydajności,
 • wizualizacji procesu produkcyjnego,
 • integracji z maszynami,
 • automatycznego rozliczenia i kontroli kosztów,
 • systematycznego zwiększania marż,
 • mierzenia się z realiami rynku pracownika.

 Uczestnicy spotkań wspólnie spróbują odpowiedzieć na pytania:

 • Co? Co wyprodukować najpierw? Zintegrowane planowanie produkcji w systemie ERP.
 • Jak? Jak szybko i bezpiecznie rejestrować produkcję? Sposoby rejestracji produkcji. Integracja z maszynami. Wizualizacja procesu produkcyjnego.
 • Za ile? Za ile planowaliśmy wyprodukować, a za ile wyprodukowaliśmy? Kalkulacja planowana. Rozliczenie kosztów zleceń produkcyjnych. Rozliczenie i analiza kosztów produkcji projektowej.

Cykl śniadań biznesowych odbędzie się: 20 września w Koszalinie, 21 września w Gdańsk,u 12 października we Wrocławiu, 9 listopada w Poznaniu.

Rejestracja: ProdukcjaMadeInPoland.pl 

Źródło: BPSC

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również