Produkcja narzędzi i form przy użyciu 5-osiowych centrów obróbczych

wysokowydajne 5-osiowe centrum obróbcze © Hermle

Udostępnij:

Konsekwentne instalowanie wysokowydajnych 5-osiowych centrów obróbczych CNC firmy Hermle pozwala działowi produkcji narzędzi i form w przedsiębiorstwie Hirschmann Automotive na wydajniejsze niż kiedykolwiek wcześniej przekształcanie innowacji technicznych w produkty mechatroniczne o wysokiej jakości.

Czegoś takiego w firmie Hermle jeszcze nigdy nie było: przedsiębiorstwo Hirschmann Automotive zamówiło w jednym pakiecie pięć najnowocześniejszych i wysokowydajnych 5-osiowych centrów obróbczych CNC serii C o oznaczeniach modeli C 12 U, C 22 U, C 32 U, C 42 U oraz C 52 U, aby zaspokoić w ten sposób w maksymalnym stopniu indywidualne wymagania szerokiego zakresu roboczego związanego z obróbką elementów konstrukcyjnych narzędzi i form, których rozmiary sięgają od zaledwie kilku milimetrów aż po 500 x 1000 mm w przypadku elementów wielkoformatowych i ważących 1,5 tony.Ponieważ strefy graniczne zakresów roboczych maszyn poszczególnej wielkości w dużym stopniu pokrywają się ze sobą, istnieje możliwość wysoce elastycznego spożytkowania mocy produkcyjnych związanych z obróbką frezowaniem we wszystkich zaplanowanych lub dobieranych wg priorytetów operacjach obróbki.

Pożyteczne synergie

Wszystkie maszyny są wyposażone w nowe sterowniki Heidenhain TNC 640, stoły obrotowe wychylne NC, oprawki narzędziowe HSK A 63, wrzeciona główne o maks. prędkości obrotowej 18000 obr/min, oraz funkcje ACC (funkcję regulacyjną do niwelowania typowego dla procesu obróbki karbowania) i AFC (funkcję adaptacyjnej regulacji posuwu prowadnicy w zależności od danej mocy wrzeciona i pozostałych parametrów / danych procesowych). Zgodność koncepcji i wyposażenia centrów obróbczych Hermle oraz doświadczenia gromadzone w codziennych zastosowaniach praktycznych przynoszą zwielokrotniony efekt pozytywny. Zwłaszcza, że szkolenie na wysokowydajnych 5-osiowych centrach obróbczych CNC jest ściśle powiązane z praktyką i zapewnia tym samym już od samego początku wysoki poziom akceptacji. Gdy rozpatrujemy elementy składowe łańcucha technologicznego "maszyna–narzędzia–operator", stwierdzamy u naszych wysoko wykwalifikowanych operatorów wysoki poziom identyfikacji oraz silne zaufanie, co ostatecznie odzwierciedla się również w maksymalnym wolumenie skrawania, innymi słowy: wyższej produktywności.W przyszłość wraz z wysokowydajnymi 5-osiowymi centrami obróbczymi

- Jesteśmy zmuszeni do kierowania się wydajnością zewnętrznych producentów narzędzi oraz form i zawsze musimy zachowywać naszą wiodącą pozycję - mówi Andreas Bolter, kierownik działu produkcji narzędzi i instalacji w Rankweil. - W skutek koncentracji na motoryzacyjnym segmencie "premium", z czym wiąże się fakt, że liczby sztuk elementów do formowania wtryskowego są niewielkie lub co najwyżej przeciętne, mieliśmy do czynienia ze znacznym zróżnicowaniem wariantów i tym samym narzędzi. Ponieważ w ciągu wielu lat zgromadziliśmy bardzo pozytywne doświadczenia w pracy z dwoma centrami obróbczymi typu C 20 U (z których jedno jest wyposażone w magazyn części obrabianych oraz system obsługi IH 60), zwłaszcza pod kątem wydajności oraz przede wszystkim serwisowania, podjęliśmy decyzję o wyborze firmy Hermle do roli partnera i uruchomiliśmy w oparciu o 5-osiowe centra obróbcze CNC szeroko zakrojony program inwestycyjny.

Źródło: Hermle

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również