Projekt Komisji Europejskiej zbyt ambitny

©

Udostępnij:

W 2012 r., Bruksela ogłosiła plany zwiększenia rozmiaru sektora przemysłowego UE z obecnego poziomu 16% (gospodarki krajów unijnych) do 20% w 2020 r. Raport sporządzony przez Deutsche Bank określa ten cel jako „zbyt ambitny, który może nie zostać osiągnięty w zakładanym okresie".

Analitycy wyjaśniają, że produkcji przemysłowej trudno konkurować z innymi obszarami aktywności gospodarczej, w szczególności z usługami. „Udział produkcji przemysłowej może zostać zwiększony tylko w takim przypadku jeżeli osiągnie się trwały i jednocześnie szybszy wzrost od innych sektorów gospodarki. Co jest mało prawdopodobne ze względu na dojrzałość produkcji oraz pewną cykliczność w jej poszczególnych podsektorach.”Analityce stwierdzają jednak, że perspektywy wzrostu w tym roku produkcji przemysłowej dla krajów UE nastrajają optymistycznie.

Więcej:

http://www.etmm-online.com

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również