Projektowanie maszyn z narzędziem symulacyjnym B&R

B&R, projektowanie 3D, cyfrowy bliźniak, symulacja © B&R

Udostępnij:

B&R zintegrowała narzędzie symulacyjne industrialPhysics ze środowiskiem inżynierskim Automation Studio. Z oprogramowaniem symulacyjnym 3D projektowanie maszyn w oparciu o modele jest jeszcze prostsze. Programiści mogą importować dane CAD z komponentów maszyn lub całych maszyn bezpośrednio do narzędzia symulacyjnego. Jakie możliwości daje narzędzie symulacyjne?

Cyfrowe bliźniaki są kluczem do efektywnego tworzenia oprogramowania i wirtualnego uruchamiania maszyny – narzędzie industrialPhysics generuje je na podstawie danych CAD. Dane są importowane w formacie STEP, co pozwala wykorzystać ważne właściwości projektu CAD, takie jak masa i gęstość elementów. Narzędzie symulacyjne jest zintegrowane z Automation Studio, dlatego programiści mogą uruchomić wirtualny model maszyny bezpośrednio na komputerze i połączyć go ze sterownikiem.

Narzędzie symulacyjne umożliwia obserwację fizycznego zachowania maszyny w czasie rzeczywistym. Programiści mogą symulować przepływ materiałów wzdłuż linii i rozpoznawać miejsca potencjalnych kolizji na tyle wcześnie, aby wprowadzenie poprawek było łatwe do wykonania.Rzeczywistość wirtualna

Model maszyny można również bez żadnych dodatkowych zabiegów oglądać przy użyciu zestawów do demonstracji rzeczywistości wirtualnej lub rzeczywistości rozszerzonej. Programiści mogą pracować bezpośrednio z symulowaną maszyną w izolacji od wszystkiego, co mogłoby rozpraszać ich uwagę. Procesy można oceniać przy uruchomionej symulacji. Rzeczywistość rozszerzona oferuje dodatkową korzyść polegającą na możliwości obejrzenia modelu w rzeczywistym środowisku.

Źródło: B&R

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również