Projektowanie maszyn z narzędziem symulacyjnym B&R

B&R, projektowanie 3D, cyfrowy bliźniak, symulacja © B&R

Udostępnij:

B&R zintegrowała narzędzie symulacyjne industrialPhysics ze środowiskiem inżynierskim Automation Studio. Z oprogramowaniem symulacyjnym 3D projektowanie maszyn w oparciu o modele jest jeszcze prostsze. Programiści mogą importować dane CAD z komponentów maszyn lub całych maszyn bezpośrednio do narzędzia symulacyjnego. Jakie możliwości daje narzędzie symulacyjne?

Cyfrowe bliźniaki są kluczem do efektywnego tworzenia oprogramowania i wirtualnego uruchamiania maszyny – narzędzie industrialPhysics generuje je na podstawie danych CAD. Dane są importowane w formacie STEP, co pozwala wykorzystać ważne właściwości projektu CAD, takie jak masa i gęstość elementów. Narzędzie symulacyjne jest zintegrowane z Automation Studio, dlatego programiści mogą uruchomić wirtualny model maszyny bezpośrednio na komputerze i połączyć go ze sterownikiem.

Narzędzie symulacyjne umożliwia obserwację fizycznego zachowania maszyny w czasie rzeczywistym. Programiści mogą symulować przepływ materiałów wzdłuż linii i rozpoznawać miejsca potencjalnych kolizji na tyle wcześnie, aby wprowadzenie poprawek było łatwe do wykonania.


TOP w kategorii
Rzeczywistość wirtualna

Model maszyny można również bez żadnych dodatkowych zabiegów oglądać przy użyciu zestawów do demonstracji rzeczywistości wirtualnej lub rzeczywistości rozszerzonej. Programiści mogą pracować bezpośrednio z symulowaną maszyną w izolacji od wszystkiego, co mogłoby rozpraszać ich uwagę. Procesy można oceniać przy uruchomionej symulacji. Rzeczywistość rozszerzona oferuje dodatkową korzyść polegającą na możliwości obejrzenia modelu w rzeczywistym środowisku.

Źródło: B&R

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również