Projektowanie wyprasek i form - łatwiejsze z NX 8.5

©

Udostępnij:

Przed konstruktorami wyprasek stoi wiele wyzwań związanych z dużą złożonością procesów zachodzących podczas wtrysku tworzyw polimerowych. Aby pomóc w sprostaniu tym wyzwaniom, firma Siemens wprowadziła do najnowszej wersji systemu NX zintegrowane rozwiązanie do symulacji wtrysku NX EasyFill, bazujące na sprawdzonej technologii obliczeń dostarczanej przez Moldex3D.

Dostępne w NX 8.5 rozwiązania oparte na technologii symulacyjnej Moldex3D pozwalają na wczesną walidację projektów, a tym samym - na zmniejszenie prawdopodobieństwa problemów technologicznych oraz kosztów produkcji. Dostępnych rozwiązań jest jednak więcej, dzięki czemu każdy konstruktor może wybrać narzędzie spełniające jego potrzeby.Narzędzia do wszechstronnej analizy geometrii wypraski, w tym do symulacji rozpływu tworzywa, są dostępne bezpośrednio w NX 8.5 (w modułach NX Molded Part Validation, NX Mold Wizard, NX EasyFill), bez konieczności kupowania dodatkowego oprogramowania Moldex3D.

Dla konstruktorów form, którzy potrzebują symulacji wszystkich aspektów procesu wtrysku z uwzględnieniem elementów formy (kanały doprowadzające tworzywo, kanały chłodzące, wkładki), dostępny jest samodzielny program Moldex3D eDesign mający możliwość integracji z NX poprzez moduł eDesignSYNC for NX. Integracja z NX umożliwia przygotowanie analizy (preprocessing) w środowisku NX, co zapobiega konieczności przenoszenia geometrii pomiędzy programami oraz uczenia się pracy w nowym interfejsie.

Dla konstruktorów form, którzy potrzebują zaawansowanych opcji modelowania siatki elementów skończonych oraz symulacji specyficznych procesów wtrysku (np. wtrysk wspomagany gazem lub wodą, wtrysk z doprasowaniem, wtrysk dwukomponentowy itp.), dedykowany jest program Moldex3D Advanced.Programy NX i Moldex3D należą do wiodących rozwiązań wspomagających prace inżynierskie, a ich integracja zapewnia możliwość korzystania z wszechstronnych funkcjonalności CAD/CAM/CAE w środowisku NX. - Najważniejsze jest odpowiednie dobranie konfiguracji oprogramowania do potrzeb konstruktora. Po ich zidentyfikowaniu jesteśmy w stanie wybrać z dostępnych rozwiązań najbardziej optymalne i możemy mieć pewność, że zda ono egzamin w praktyce - mówi Piotr Menchen z GM System.


Więcej informacji na temat rozwiązań do symulacji wtrysku dostępnych jest pod adresem: http://blog.gmsystem.pl/zintegrowane-rozwiazania-symulacji-wtrysku-w-nx-8-5/

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również