Promotech zwiększa sprzedaż na rynku niemieckim

© Promotech

Udostępnij:

Firma nawiązała współpracę z nowym partnerem z branży spawalniczej. Dzięki temu zwiększa obroty na rynku niemieckim.

Na listopadowych targach BlechEXPO w Stuttgarcie Promotech zaprezentowało urządzenia, które chce sprzedawać m.in. na rynku niemieckim. Do tej pory białostocki producent sprzedawał Niemcom głównie wiertarki elektromagnetyczne. Teraz, dzięki nawiązaniu współpracy z nowym dystrybutorem i liderem niemieckiej branży spawalniczej, Promotech rozszerzył asortyment o wózki spawalnicze i akcesoria do nich.- Dzięki temu już w marcu nasze obroty z rynkiem niemieckim znacznie wzrosły i wyniosły ponad pół miliona euro – komentuje Marek Siergiej, prezes Promotechu. – Mamy nadzieję na rozwój tej sprzedaży w kolejnych latach i to nie tylko na rynek niemiecki. Nasz nowy partner jest producentem i dystrybutorem urządzeń spawalniczych także na inne rynki, np. w kierunku Indii.

Nie tylko wózki spawalnicze Promotech chce sprzedawać w Niemczech. W listopadzie spółka przeprowadzi pierwszą na tamtym rynku instalację automatu spawalniczego MCM 1000 - pięcioosiowego urządzenia do wycinania otworów i wspawywania króćców w zbiornikach ciśnieniowych.

- Ta instalacja to początek ekspansji Promotechu na rynek niemiecki z naszą ofertą urządzeń do automatyzacji procesów cięcia i spawania – mówi Zbigniew Kopciewski, dyrektor sprzedaży Promotechu. Automaty MCM spółka prezentowała także podczas listopadowych XII targów branży obróbki blach BlechEXPO w Stuttgarcie- W trakcie targów prowadzone były rozmowy na temat kilku kluczowych projektów, które mogą zaowocować kolejnymi instalacjami MCM w latach 2016-2017- dodaje Zbigniew Kopciewski. – Pracujemy też nad uruchomieniem sprzedaży kompletnej oferty ukosowarek do rur i blach na rynku niemieckim.

Źródło: Promotech

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również