Prosty w obsłudze, ręczny skaner laserowy 3D

©

Udostępnij:

 

Firma FARO Technologies wprowadziła na rynek nowy ręczny skaner laserowy FARO Freestyle3D. To intuicyjne w obsłudze urządzenie jest przeznaczone do stosowania w architekturze, inżynierii i budownictwie (AEC), działalności organów ścigania i wielu innych branżach.

Skaner FARO Freestyle3D jest wyposażony w tablet Microsoft Surface™ i oferuje niespotykane dotąd wizualizacje w czasie rzeczywistym, pozwalając użytkownikowi wyświetlać dane w postaci chmury punktów w trakcie ich rejestrowania.Skaner Freestyle3D dokonuje skanowania z odległości do 3 metrów, rejestrując do 88 tys. punktów na sekundę z dokładnością przekraczającą 1,5 mm. Zgłoszony do opatentowania, samokompensujący system optyczny umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie skanowania, ponieważ nie potrzebuje czasu na rozgrzanie. „Skaner Freestyle3D to najnowszy produkt w ofercie urządzeń do skanowania trójwymiarowego FARO. To nasz kolejny krok w kierunku popularyzacji skanowania 3D” — powiedział Jay Freeland, prezes i dyrektor generalny firmy FARO.„Po tym, jak nasze skanery Focus przyjęły się w zakresie skanowania dalekiego zasięgu, opracowaliśmy skaner ręczny, który łączy w sobie intuicyjność i łatwość obsługi”.

Ponieważ skaner Freestyle3D jest urządzeniem przenośnym, użytkownik może łatwo nim manewrować oraz skanować w ciasnych i trudno dostępnych miejscach, takich jak wnętrze pojazdu czy za rozstawionymi przedmiotami. To idealne rozwiązanie do gromadzenia danych na miejscu przestępstwa lub czynności związanych z konserwacją zabytków.Technologia skanowania do pamięci umożliwia użytkownikom skanera Freestyle3D wstrzymanie skanowania w dowolnej chwili i wznowienie gromadzenia danych w tym samym miejscu bez stosowania sztucznych znaczników.

Skaner Freestyle3D może być używany jako niezależne urządzenie do skanowania obiektów lub w połączeniu ze skanerami FARO Focus X 130 / X 330.Dane w postaci chmury punktów pochodzące ze wszystkich tych urządzeń można bezproblemowo łączyć i udostępniać za pomocą dowolnych narzędzi do wizualizacji firmy FARO, w tym FARO SCENE, WebShare Cloud oraz FARO CAD Zone.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również