Próżniowy piec wgłębny do nawęglania grubych warstw

Preview
Seco/Warwick
Reklama
Reklama

Skuteczne i wydajne nawęglanie, doskonała jakość procesu oraz redukcja materiałów eksploatacyjnych i kosztów procesu – to nie wszystkie jeszcze zalety pieca Pit-LPC i technologii nawęglania próżniowego grubych warstw.

Pit-LPC od SECO/WARWICK to rozwiązanie idealne dla producentów nawęglających masywne lub podłużne elementy m.in: koła zębate, łożyska, narzędzia wiertnicze oraz inne elementy wymagające grubych warstw nawęglenia, bowiem wysoki poziom jednorodności procesu wpływa na grubość warstwy nawęglonej, a co za tym idzie na jakość obrabianego detalu.

Reklama

Pit-LPC jest alternatywą dla nawęglania gazowego, które osiągnęło maksymalne możliwości. Najnowsze rozwiązanie jest ekonomiczne (redukcja kosztów, eliminacja zbędnych mediów oraz zwiększenie produkcji) i ekologiczne (dbanie o środowisko) jednocześnie, co jest możliwe przez przeprowadzenie procesu w próżni na wyższych temperaturach. Wyższa temperatura, oznacza oszczędność czasu, pieniędzy i procesu – nawet o 50%. Dodatkowym argumentem jest także fakt, że jeden piec Pit-LPC zastępuje 3 piece atmosferowe, co oznacza także dużą oszczędność miejsca.

Urządzenie jest personalizowane i dopasowywane do potrzeb klienta i jego zaplecza, bowiem piec może zostać zainstalowany w istniejących gniazdach pieców atmosferowych.

Preview

Powiązane firmy

Reklama

Piec Pit-LPC łączy w sobie zarówno wysoki poziom bezpieczeństwa, jak i walory ekologiczne, co wynika z niskiej emisji cieplnej, braku zanieczyszczeń, czystego procesu, minimalnej konsumpcji gazów procesowych oraz braku palnej i wybuchowej atmosfery. Dlatego rozwiązanie to znajduje się w gamie produktów SECO/ECO.

Źródło: SECO/WARWICK

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama