Próżniowy piec wgłębny do nawęglania grubych warstw

piec próżniowy do nawęglania © Seco/Warwick

Udostępnij:

Skuteczne i wydajne nawęglanie, doskonała jakość procesu oraz redukcja materiałów eksploatacyjnych i kosztów procesu – to nie wszystkie jeszcze zalety pieca Pit-LPC i technologii nawęglania próżniowego grubych warstw.

Pit-LPC od SECO/WARWICK to rozwiązanie idealne dla producentów nawęglających masywne lub podłużne elementy m.in: koła zębate, łożyska, narzędzia wiertnicze oraz inne elementy wymagające grubych warstw nawęglenia, bowiem wysoki poziom jednorodności procesu wpływa na grubość warstwy nawęglonej, a co za tym idzie na jakość obrabianego detalu.Pit-LPC jest alternatywą dla nawęglania gazowego, które osiągnęło maksymalne możliwości. Najnowsze rozwiązanie jest ekonomiczne (redukcja kosztów, eliminacja zbędnych mediów oraz zwiększenie produkcji) i ekologiczne (dbanie o środowisko) jednocześnie, co jest możliwe przez przeprowadzenie procesu w próżni na wyższych temperaturach. Wyższa temperatura, oznacza oszczędność czasu, pieniędzy i procesu – nawet o 50%. Dodatkowym argumentem jest także fakt, że jeden piec Pit-LPC zastępuje 3 piece atmosferowe, co oznacza także dużą oszczędność miejsca.

Urządzenie jest personalizowane i dopasowywane do potrzeb klienta i jego zaplecza, bowiem piec może zostać zainstalowany w istniejących gniazdach pieców atmosferowych.

Próżniowy piec wgłębny do nawęglania grubych warstw


TOP w kategorii


#Inżynieria powierzchni

piece piece próżniowePiec Pit-LPC łączy w sobie zarówno wysoki poziom bezpieczeństwa, jak i walory ekologiczne, co wynika z niskiej emisji cieplnej, braku zanieczyszczeń, czystego procesu, minimalnej konsumpcji gazów procesowych oraz braku palnej i wybuchowej atmosfery. Dlatego rozwiązanie to znajduje się w gamie produktów SECO/ECO.

Źródło: SECO/WARWICK

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również