Przedsiębiorcy sięgają po tarczę antykryzysową

©

Udostępnij:

Jak poinformowało Ministerstwo Rozwoju, przedsiębiorcy złożyli już ponad 1,3 mln wniosków o różne formy wsparcia oferowane w ramach tarczy antykryzysowej.

Zgodnie z danymi ministerstwa do 18 kwietnia br. przedsiębiorcy złożyli łącznie 1 321 960 wniosków o skorzystanie z oferowanych w ramach tarczy rozwiązań. Firmy złożyły prawie 895 tys. wniosków o zwolnienie ze składek do ZUS za okres marzec-maj 2020 r., 225,7 tys. dot. świadczenia postojowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą, 10,8 tys. o dofinansowanie do wynagrodzeń w okresie przestoju ekonomicznego, 128,8 tys. dot. pożyczki dla mikroprzedsiębiorców i 37,1 tys. dot. odroczenia lub rozłożenia składek ZUS bez opłat.Według badania PIE ponad połowa (56%) ankietowanych przedsiębiorstw planuje skorzystać z dofinansowania do utrzymania pracowników w zatrudnieniu, przewidzianego w tarczy antykryzysowej. Najbardziej zainteresowane tym rozwiązaniem są duże firmy (90% wskazań), a także sektor handlowy (63%).

Zgodnie z założeniami tarczy dofinansowanie miejsc pracy na postojowym lub w obniżonym wymiarze czasu pracy pozwala firmie zredukować koszty pracy od 60% do nawet 75%, co jest bardziej opłacalne niż ponoszenie kosztów zwolnień pracowników, a w przyszłości szkoleń i rekrutacji.

Ministerstwo podkreśla, że jest w ciągłym kontakcie z przedstawicielami różnych branż, organizacji pracodawców i poszczególnych firm. Zgłaszane propozycje uzupełnień i modyfikacji są analizowane i konsultowane. Rząd ma na bieżąco reagować na dynamicznie zmieniającą się sytuację.Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również