Przedsiębiorcy zadowoleni, ale liczą na więcej

©

Udostępnij:

Polska gospodarka rośnie w tempie ok. 4%. Jest to oczywiście zasługa nie tylko państwa, lecz w dużej mierze także sektora biznesowego. Co zdaniem przedsiębiorców należy zmienić, aby nasz kraj mógł się rozwijać jeszcze lepiej?


Z zazdrością na Rumunię

Wzrost 4% w żaden sposób nas nie satysfakcjonuje. Patrzymy np. na Rumunię, która ma ponad 8% wzrostu gospodarczego. My jako polscy przedsiębiorcy uważamy że jesteśmy jeszcze na początku drogi. Czekamy na realizację postanowień Konstytucji dla biznesu. Wiemy, że mamy do pozyskania sporo funduszy z PARP-u czy innych instytucji, które wspierają inwestycje – mówi Tomasz Janik, prezes Polskiego Towarzystwa Gospodarczego.


TOP w kategorii
Rzeczywistość przedsiębiorcy bywa trudna

Przed przedsiębiorcami ciągle stoją liczne wyzwania. Naprzód wysuwają się bariery biurokratyczne. Bardzo często są one stawiane przez administrację lokalną i to należałoby zmienić. Po drugie problemem dla firm jest sytuacja na rynku pracy, powodująca, że przedsiębiorcy muszą stawiać na jeszcze większą automatyzację. A nie zawsze przychodzi to łatwo.

Dobre prawo zwiększy konkurencyjność

Poza tym na pewno potrzeba nowych regulacji, które pomogą naszym firmom lepiej funkcjonować, nie tylko w okresie korzystnej koniunktury, lecz także w gorszych czasach.

Trudno nam konkurować know-how, kapitałem czy technologiami. Natomiast z pewnością możemy konkurować jakością prawa i instytucjami. To może być nasza istotna przewaga konkurencyjna – dodaje Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Źródło: infowire.pl

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również