Przegląd skanerów marki Creaform

ITA © ITA

Udostępnij:

Innowacyjne technologie, mobilność i elastyczność w technologii pomiarowej odgrywają główną rolę  w firmach produkcyjnych. Obok współrzędnościowych maszyn pomiarowych czy tradycyjnych ramion  pomiarowych, optyczne skanery 3D są powszechnie stosowane w kontroli jakości.

Obecne wymagania działów kontroli jakości firm produkcyjnych  co do systemu pomiarowego są wysokie i sprecyzowane. Oczekiwania jakim musi sprostać system pomiarowy, to obok określonej  dokładności, również mobilność, elastyczność oraz łatwość obsługi.  Często, obok tych wymagań, równie ważna jest możliwość pomiaru  części w różnych miejscach i różnych, niekiedy trudnych, warunkach  otoczenia, bez wpływu na dokładność pomiaru. Wśród wielu  dostępnych na rynku urządzeń pomiarowych powyższe wymagania spełniają produkty firmy Creaform.Ręczne skanery 3D GO!Scan Creaform to linia lekkich i prostych w obsłudze skanerów 3D przeznaczonych do wykonywania szybkich pomiarów obiektów trójwymiarowych o złożonej geometrii. Skanery działają w oparciu o technologię światła białego (LED) przechwytują kolor tekstury skanowanego obiektu oraz umożliwiają pomiar bez wcześniejszego przygotowywania obiektu. Nie wymagają stosowania dodatkowych punktów/markerów do pozycjonowania się w przestrzeni, co eliminuje czas związany z przygotowaniem obiektu do skanowania.

Linia skanerów HandySCAN to lekkie i proste w obsłudze ręczne skanery firmy Creaform. Przeznaczone do wykonywania szybkich pomiarów obiektów trójwymiarowych w celach inspekcyjnych oraz inżynierii odwrotnej. Działają w oparciu o technologie laserową co umożliwia skanowanie powierzchni obrobionych, trudnych do zeskanowania skanerami działającymi w oparciu o technologię światła białego. Posiadają dużą rozdzielczość i dokładność co klasyfikuje je w kategorii skanerów metrologicznych.

Rodzina skanerów 3D MetraSCAN firmy Creaform to proste w obsłudze skanery działające w oparciu o technologię laserową, które współpracując z urządzeniem C-TrackTM pozwalają na precyzyjny pomiar elementów bez konieczności ich przygotowania oraz mocowania w specjalnych uchwytach. W połączeniu z HandyPROBE to najlepsze rozwiązanie dla kontroli jakości produkowanych części w zakresie od 1 do 10 m bez względu na rodzaj materiału z jakiego są wykonane. Skanery MetraSCAN 3D mogą być zamontowane na robocie przemysłowym pozwalając tym samym na pełną automatyzację procesu pomiarowego. MetraSCAN 3D jest używany w liniach produkcyjnych głównych producentów w branży motoryzacyjnej, lotniczej oraz w produkcji przemysłowej.

HandyPROBE – to przenośna współrzędnościowa maszyna pomiarowa (CMM), która współpracując z urządzeniem śledzącym C-TrackTM dostarcza powtarzalne dane pomiarowe wysokiej dokładności (do 22 μm) skracając znacznie proces pomiarowy. Ta przenośna CMM została zaprojektowana i zoptymalizowana do pracy w rzeczywistych warunkach warsztatowych i z powodzeniem używana jest na liniach produkcyjnych w branży np. motoryzacyjnej czy lotniczej.

MaxSHOT 3D to produkt uzupełniający dzięki któremu użytkownik utrzymuje dokładność i szybkość pomiarów w przypadku części wielkogabarytowych. Wraz z oprogramowaniem VXshot tworzą system fotogrametryczny, który dzięki swej niezawodności, mobilności i prostocie w użytkowaniu wyróżnia się na tle innych systemów fotogrametrycznych. Przyjazna dla użytkownika konstrukcja urządzenia MaxSHOT 3D pozwala szybko i łatwo ustalać na podstawie serii zdjęć bardzo dokładnie położenie części w przestrzeni.Rozwiązania dostarczane przez ITA umożliwiają wykonywanie pomiarów o najwyższej dokładności. Przyrządy pomiarowe i narzędzia skrawające, które oferujemy wykorzystywane są do: zapewnienia jakości wyrobów gotowych, kontroli biernej i czynnej w trakcie procesu produkcyjnego, prowadzenia badań materiałowych, jak również do wytwarzania przedmiotów z szerokiej gamy materiałów włącznie z trudnoobrabialnymi. Oprócz dostępu do technologii renomowanych producentów urządzeń pomiarowych i narzędzi skrawających zapewniamy też najwyższy poziom usług: serwisowych, instalacyjnych oraz szkoleniowych. Posiadamy własne laboratorium, w którym wykonujemy badania materiałowe (własności fizyczne i skład) oraz  z zakresu metrologii długości i kąta. Zapraszamy do współpracy.

www.ita-polska.com.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również