Przełomowe urządzenie do czyszczenia firmy Cold Jet

Cold Jet, czyszczenie, suchy lód © cold jet

Udostępnij:

Cold Jet rewolucjonizuje czyszczenie suchym lodem i wprowadza na rynek nowe urządzenie PCS 60. Maszyna stanowi ważne osiągnięcie w technologii czyszczenia przemysłowego suchym lodem wytyczając nowe standardy dla tego typu urządzeń na najbliższe lata. - Cold Jet jest dumny z wprowadzenia PCS 60 na rynek światowy - powiedział Gene Cooke III, CEO firmy Cold Jet. - Maszyna ta jest przeznaczona do czyszczenia suchym lodem, a nowe rozwiązania technologiczne, które zaimplementowaliśmy są po raz pierwszy wykorzystane w naszej branży – dodał Cooke.

Urządzenie PCS 60 posiada opatentowany System Kontroli Cząsteczek. System ten precyzyjnie tnie suchy lód na cząsteczki o rozmiarze zdefiniowanym przez operatora - od 3mm do 0,3mm i każdy rozmiar pomiędzy. Użytkownik ma kontrolę nad urządzeniem.

PCS 60 jest nie tylko najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem do czyszczenia suchym lodem na rynku, ale przy tym również najprostszym w obsłudze. Sterowanie z wykorzystaniem wyświetlacza HMI gwarantuje intuicyjną obsługę, umożliwiając operatorowi łatwy podgląd i kontrolę parametrów czyszczenia oraz ustawień maszyny. Urządzenie posiada programowalne i zabezpieczone hasłem receptury dla danej aplikacji. Cecha ta pozwala operatorowi ustawić i zapisać parametry czyszczenia, takie jak ciśnienie czyszczenia, wielkość i zakres podawania suchego lodu, co zwiększa wydajność i zapewnia właściwe ustawienia dla każdego rodzaju czyszczenia. A wszystko to odbywa się za pomocą intuicyjnego pokrętła.

- Nasz zespół wykorzystując najnowsze technologie zaprojektował maszynę PCS 60 tak, aby była niezwykle wydajna w celu maksymalizacji zwrotu z inwestycji naszych klientów, przy jednoczesnym zmniejszeniu ich całkowitego kosztu posiadania - powiedział Brian Allen, manager w Cold Jet. - Maszyna czyści skuteczniej i wymaga znacznie mniej suchego lodu i powietrza niż konkurencyjne urządzenia – dodał Allen.

Zoptymalizowany design obejmuje liniowy system pneumatyczny i zintegrowany system ciągłości strumienia, co minimalizuje straty ciśnienia i sublimację suchego lodu wewnątrz maszyny. Pozwala użytkownikowi zmaksymalizować wydajność dostarczanego do maszyny powietrza i zmniejszyć ilość strat suchego lodu.

W PCS 60 wdrożono rozwiązania Przemysłu 4.0. Urządzenie wyposażone jest w funkcję Internetu Rzeczy poprzez platformę Cold Jet. Zapewia on zdalny monitoring i diagnostykę, umożliwiając jednocześnie użytkownikom zbieranie i zarządzanie danymi oraz ich wykorzystanie w celu jeszcze lepszej optymalizacji procesu czyszczenia. Maszyna może być również zautomatyzowana i zintegrowana poprzez opcjonalny pakiet akcesoriów, który umożliwia połączenie PCS 60 z jednostką produkującą suchy lód oraz robotem, zapewniając w pełni zautomatyzowany proces czyszczenia.

Przy projektowaniu PCS 60 zwrócono dużą uwagę na ergonomię. Z myślą o wygodzie użytkowania zmniejszono zarówno wagę, jak i rozmiar urządzenia. Odpowiedni dobór kół i systemu hamowania gwarantuje znakomitą mobilność i zwrotność oraz bezpieczeństwo użytkownika. Przemyślana konstrukcja oraz odpowiedni dobór najwyższej jakości materiałów zapewnia bardzo niski poziom hałasu.

Źródło: Cold Jet
 

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategoriiWydarzenia
Nasz patronat
Najbliższe wydarzenia
03-06.11.2020
Targi
Modernlog

03-05.11.2020
Targi
Warsaw Industry Week

03-06.11.2020
Targi
ITM Industry Europe

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również