Przemysł 4.0 a spawalnictwo

© DA Welding

Udostępnij:

Czy i w jaki sposób konstruktorzy i producenci urządzeń spawalniczych uwzględniają założenia koncepcji Przemysłu 4.0 – wyjaśnia na łamach „MM Magazynu Przemysłowego” Wojciech Wierzba, dyrektor produktu Urządzenia spawalnicze w RYWAL-RHC.

- Wszyscy producenci urządzeń spawalniczych deklarują, że ich urządzenia odpowiadają założeniom Przemysłu 4.0. Gorzej wygląda to w praktyce. Internetowa transmisja danych dostępna jest najczęściej tylko w najbardziej zaawansowanych urządzeniach. Kolejny problem to brak kompatybilności rozwiązań różnych producentów z urządzeniami innych marek. Wiele z proponowanych opcji dostarcza bardzo szczegółowych danych o bieżących parametrach pracy, ale słabo pokazuje rzeczywistą efektywność maszyn bądź ludzi - podkreśla Wojciech Wierzba.

Dalej kontynuuje: - Na wymagania stawiane przez producentów konstrukcji spawanych odpowiada uniwersalny rejestrator spawalniczy REJS MOST – produkt w całości stworzony w Polsce, dzieło naszych inżynierów i informatyków. Można go zamontować praktycznie do dowolnej maszyny spawalniczej, a także do innych urządzeń produkcyjnych pracujących na hali. Przesył danych odbywa się online za pośrednictwem sieci GSM do chmury danych – użytkownik loguje się do niej i nie potrzebuje już instalować specjalnego programu, sygnału Wi-Fi ani dodatkowego okablowania. Niezbędne dane są czytelnie pokazywane za pomocą widgetów, w całości w języku polskim.ZOBACZ TAKŻE: Spawanie coraz bardziej nowoczesne

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategorii


#Ludzie i komentarze

spawanie przemysł 4.0 SPAWALNICTWO


MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również