Przemysł szyty na miarę

© ITM

Udostępnij:

Koncepcja Przemysłu 4.0 to główny temat tegorocznych targów ITM.

Tegoroczne targi Innowacje – Technologie – Maszyny odbywające się w dniach 7-10 czerwca na terenie kompleksu Międzynarodowych Targów Poznańskich jeszcze bardziej niż to miało miejsce w ubiegłych latach ukierunkowane będą na prezentację nowoczesnych technologii wpisujących się w koncepcję Przemysłu 4.0.Impreza oferuje możliwość spotkania się z liderami branży maszynowej i obróbki metali, zapoznania się z bogatą ofertą wystawienniczą, a także udziału w konferencjach, pokazach specjalnych i debatach poświęconych tematyce Przemysłu 4.0. Dużą część tegorocznej ekspozycji stanowić będą nowoczesne technologie umożliwiające realizację koncepcji Inteligentnej Fabryki, m.in. autonomiczne roboty, druk przestrzenny, chmury obliczeniowe i nowoczesne czujniki stanowiące integralne komponenty produkcji zintegrowanej w sieci.

Podczas ITM, warto będzie zwrócić uwagę na Salon MACH-TOOL, który wyróżnia kompleksowy zakres tematyczny obejmujący nastepujące zagadnienia:

1. Obrabiarki do obróbki ubytkowej metali
2. Maszyny do obróbki plastycznej na zimno
3. Maszyny i urządzenia do procesów obróbki plastycznej na gorąco
4. Walcownictwo
5. Narzędzia
6. Warsztatowe i laboratoryjne środki miernicze
7. Maszyny i urządzenia montażowe
8. Manipulatory i roboty przemysłowe
9. Zespoły i elementy do przenoszenia napędu w maszynach
10. Urządzenia i materiały do rapid technologii
11. Inne specjalistyczne maszyny urządzenia
12. Substancje chłodzące i smarujące

W trakcie trwania całych targów ITM Stowarzyszenie Stal Nierdzewna oraz Polska Unia Dystrybutorów Stali przygotują seminaria tematyczne, poruszające bieżące wykorzystanie tych materiałów oraz problemy wynikające z uwarunkowań rynkowych.

Wyjątkową okazją do poszerzenia wiedzy i podniesienia kompetencji będzie także seminarium przygotowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej, zorganizowane dla przedstawicieli branży zgromadzonych wokół salonu Surfex. Także tutaj zorganizowany zostanie Poligon Umiejętności, którego przygotowaniem zajmuje się redakcja czasopisma „Lakiernictwo Przemysłowe”. Jest to niezwykle istotne forum przepływu wiedzy i informacji o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie obróbki powierzchni.

W trakcie trwania targów ITM Polska, odbędzie się również druga edycja Forum Odlewniczego FOCAST - unikatowego wydarzenia, organizowanego z myślą o odlewniach, producentach maszyn i urządzeń, dostawcach komponentów, usługodawcach oraz przedstawicielach nauki.

MM Magazyn Przemyłowy jest patronem wydarzenia.

www.itm-polska.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również