Zdaniem specjalistów Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) będzie w najbliższym czasie odgrywał coraz większa rolę w procesach produkcyjnych. Dla zmieniających się szybko potrzeb użytkowników potrzebne będą nowe aplikacje, ale muszą one być łatwe w obsłudze i odznaczać się dużą funkcjonalnością.
Zdolność IIoT do dostarczania danych w czasie rzeczywistym, a także do wykonywania zadań związanych z monitorowaniem i śledzeniem procesów, umożliwi powstanie inteligentnych fabryk przyszłości, które będą całkowicie zintegrowane z cyfrowym światem, przyjazne dla środowiska i dużo bardziej wydajne - wyjaśnia Ranjana Lakshmi, analityk działu TechVision w firmie Frost & Sullivan.
Przeprowadzona przez Frost & Sullivan analiza pt. "Przemysłowy Internet Rzeczy motorem innowacji w sektorze produkcyjnym (Industrial IoT Driving Manufacturing Innovations)" bada technologie, które w największym stopniu przyczynią się do przekształcenia obecnych fabryk w inteligentne ekosystemy korzystające z rozbudowanego systemu połączeń cyfrowych.
Do najważniejszych zagadnień poruszonych w analizie należą:
Więcej na dany temat usłyszymy podczas zbliżającej się konferencji Przemysł 4.0, która rozpocznie się 10 kwietnia 2018 w Warszawie. W czasie jej trwania pan Muthukumar Viswanathan, Practice Director, Industrial Automaton w firmie Frost & Sullivan wygłosi prezentację pt.: "Przemysłowy Internet Rzeczy - Podróż w przyszłość produkcji."
* * *
Frost & Sullivan, globalna firma doradcza, świadczy usługi Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorstw, współpracując z klientami w celu osiągnięcia ich najlepszej pozycji rynkowej pod względem rozwoju, innowacyjności oraz zarządzania.
Źródło: Corporate Communications - Europe